cayena007 cayena007 komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Musím říct, že jsem se nejprve dostala k seriálu Cizinka v prosinci loňského roku. Pak jsem se vrhla na knihy. Musím říct, že jsem se ještě nesetkala s tím, aby kniha tak přesně seděla se seriálem. Co ale musím bohužel vytknout všem knihám je překlad do češtiny. Ten je bohužel otřesný, stejně jako serial v češtině. Ten kdo to překládal z AJ do češtiny a ještě ten kdo to kontroloval, tak toho bych na místě vyrazila. Hrůza.
Ale jinak úžasná celá série. Již jsem stihla přečísti i poslední 9. díl Go Tell the Bees That I Am Gone, u nás zatím jen v AJ. Dle autorky Diany Gabaldon by 10 díl měl být poslední, tak sem ji hned napsala, a popřála hodně sil do psaní.. snad vydání nebude trvat 7 let jako poslední díl..
A co musím ještě zmínit, a to se také moc často nestává, že americký autor i po historické stránce zvládnul děj.. bitva u Cullodenu 1746 a návaznosti na to..
Za mě super.

19.04.2022

Sladký hřích Sladký hřích Susan Johnson

Super, rychlé spády, žádná klasická červená knihovna, erotika, ale to k tomu patří ..

19.03.2018

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Za mně super knížka, krásné fotky. Já si už pro jistotu objednala 2 díl pro serii 3 a 4 z Amazonu.

19.01.2022