cambra cambra komentáře u knih

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Knížka mě nadchla, podání těch dvou příběhu, bylo velmi zajímavé a výborně se četla. Jen konec už jsem tušila dřív než přišel. Ale moc pěkné, velice doporučuji. :)

26.11.2013 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Kniha se velmi dobře četla, sice jsem čekala nějaký větší zvraty, které ne a ne přijít, ale i tak to bylo velmi pěkné čtení. Ukázka toho, jak to může, ale nemusí fungovat, když pod jednou střechou žije tolik rozdílných postav, které mají společného víc než se zdá. Všechny navzájem propojuje láska, sex, rodina.... Díky otevřenému konci, jsem neměla ani pocit, že by příběh končil špatně.

26.11.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Vzhledem k tomu, že se jedná o autentický životní příběh, nemá smysl hodnotit děj, podání - i když proti tomu nejsou výhrady. Příběh rozhodně na někoho působí smutně, ale pro mě osobně to je jen skutečné podání toho, co se kolem nás každý den děje a lidi tuhle skutečnost ani nevnímají, pokud se jich to přímo netýká. Říkám si, jestli by přečtení této knihy, odradilo moje dítě od drog, prostituce,atd. ... a v tuto chvíli doufám, že ano. Je těžké člověku vnucovat a říkat co je špatně a co ne, hodně lidí si musí na dno narazit a tahle kniha vypovídá jen o tom dně a balancováním na něm.
Rozhodně nabádá všechny k tomu, že člověk by měl mít svůj smysl života, měl by umět trávit svůj volný čas rozumně, měl by si najít v životě něco, co ho požene dál. Aby neskončil se smyslem, kde sehnat peníze na drogu.
Ale co si budeme nalhávat, jsou i lidé, kteří ten smysl mají a přesto jim je droga blíž. Tohle už je rozhodnutí každého. Někdy ani "dokonalá" výchova nepomůže.
Co se týče zfilmované verze, je to jen zlomek toho, co obsahuje knížka. Doporučuji přečíst :)

26.11.2013 5 z 5