Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Karty posvátné síly Karty posvátné síly Anna Stark

Moc krásné karty :)

Síla zvířat Síla zvířat Steven D. Farmer

Mé oblíbené karty, které jsem kdysi dostala darem za pomoc v organizaci na ochranu zvířat a tehdy jsem ještě netušila, jak mi za pár let přijdou vhod :)

Ponaučení duše a poslání duše Ponaučení duše a poslání duše Sonia Choquette

Krásné, moudré a mé oblíbené karty.

Karty archetypů Karty archetypů Caroline Myss

Fascinující karty, které se ke mě před časem dostaly swapem, ve správnou chvíli :)

07.12.2022 5 z 5

Aloha - Příběh plný dobrodružství, romantiky, lásky a duchovního růstu Aloha - Příběh plný dobrodružství, romantiky, lásky a duchovního růstu Jana Mosely

Moc pěkná kniha. Když jsem jí četla v roce 2017, nedočetla jsem jí, protože jsem nemohla pochopit, jak si můžeme tvořit vše kolem sebe svým myšlením a zdálo se mi to vše příliš krásné, fantazijní a snové. Teď už jsem jí četla s úplně jiným postojem a poznáním. Sice nesouzním s pasáží o spáse od Galaktické federace, ale jinak v principech pěkné a oddechové čtení.

25.11.2022 4 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Skvělá kniha, třetí, kterou jsem od autora četla. Na tuto jsem se vrhla hlavně kvůli mamky cukrovce. Se skladbou stravy a spoustou věcí souhlasím, i u mě změnou stravy došlo k mnohým vyléčením, metabolický syndrom sedí dokonale na mé dřívější já. U mamky se nám změnou stravy daří navzdory (nevědomé) snaze doktorů, léčit stav, nikoli horšit. Jediné, co jsem v knize přelétla s nesouhlasem, jsou části o virech a bakteriích. Ale v roce 2016 bych s tím taky ještě souhlasila, takže už třeba proběhl vývoj. Část na konci, o vlivu emocí a myšlenek, by mohla být delší a rozvinutější. Určitě knihu doporučuji. A hejty budou, jako u všeho. Naivní důvěra ve snahu farma byznysu o záchranu našeho zdraví má silné kořeny. (Ale už vyhnívají :) )

A nakonec, s lepkem a jeho vlivem si hraji již delší dobu, pozoruji jeho vliv na sebe i své okolí a nemůžu jinak, než souhlasit, co vše dokáže.

18.11.2022 4 z 5

Jak zvířata milují bližního svého Jak zvířata milují bližního svého Kristin von Kreisler

Moc krásná kniha, u které jsem plakala.

09.09.2022 5 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Po zhruba 18 letech jsem se pustila znovu do čtení série a s uspokojením zjišťuji, že mě to stále dokáže pohltit. Výhodou nyní je, že to můžu číst vše jak to jde za sebou dějově a ne tak, jak to tehdy vycházelo :)

29.07.2022 5 z 5

Slečna Mici Slečna Mici Annie M. G. Schmidt

Do knihy jsem se začetla, myslejíc, že to bude blbost, ale jako kočkomilku mě úplně pohltila a moc bavila. I když bych to napřed neřekla, nemohla jsem se odtrhnout. Milá a vtipná knížečka :) A to jsem "dospělá" :D

07.05.2022 5 z 5

Kočičí Vánoce Kočičí Vánoce Stefanie Samek

Celkem milá a vtipná knížečka :)

11.12.2021 3 z 5

Sexuální zrání mladého muže Sexuální zrání mladého muže Ivo Pondělíček

Zajímavá exkurze do myšlení té doby. Spousta věcí je úměrných tomu roku, ale i s ohledem na to je vidět, jak je každá generace programována víc a víc se vzdálit sama sobě a v čím dál mladším věku si způsobovat traumata, která jsou přenášena dál a dál, aniž by pochopila, v čem tkví počátek a nebo i pochopila, že je vůbec něco špatně.

12.10.2021 3 z 5

Budoucnost na dlani Budoucnost na dlani Jana Tomanová

Knihu jsem rozečetla ve čtenářské nouzi... Ten konec byl hloupý. Nepamatuji si, že bych kdy v témže věku byla tak lehkovážná... Prázdné a smutné osobnosti...

22.09.2021 2 z 5

Vaříme nemocným rakovinou a nejen pro ně Vaříme nemocným rakovinou a nejen pro ně Vilma Partyková

Zajímavá kniha, kterou jsem přelouskala docela rychle. Jen mi vadí zastávání se mléčných výrobků... Jinak je tam spousty zajímavých receptů. Některé poznatky už jsou asi novější, než když byla kniha psána. Ale myslím, že si z toho člověk vždy vybere nějakou část, která je mu blízká.

27.10.2016 3 z 5

Naučte se říkat ne Naučte se říkat ne Jacqui Marson

Úžasná kniha, která mi toho hodně dala :-)

08.06.2016 5 z 5

Myši a pískomilové Myši a pískomilové Georg Gaβner

Šikovná knížečka, ovšem, co se týče pískomilů, doporučuji speciální knížky.

09.07.2014 4 z 5

Divoženka a jiné příběhy Divoženka a jiné příběhy Zdenka Pšeničková Slavíková

Jednoduchá, nesložitá četba, lehce humorné předělávky příběhů.

12.06.2014 2 z 5

Křeček zlatý Křeček zlatý Nataša Velenská

Velice poučná a dobře napsaná kniha, ze které nejen chovatelé hodně získají.

01.12.2013 5 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Znovu a znovu čtená a stále milovaná ;-)

01.12.2013

Chov koček Chov koček Esther Verhoef Verhallen

Poučná a hlavně poutavě napsaná knížka :-)

14.10.2013 5 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Kniha se četla jedním dechem a i přes marné snažení číst jí co nejdéle, byla přečtená hned. Tina sice není už tak zvrhlá, jako v prvních dílech, ale stále je dokonalá ;-)

17.05.2013 5 z 5