bushido69 bushido69 komentáře u knih

Byl jsem agentem NKVD Byl jsem agentem NKVD Anatolij Granovskij

Pět hvězd +
Tohle by mělo být povinnou četbou do výuky historie a dějepisu, zvl. pro všechny narozené po roce 1989. Čtení zejména pro ty, kteří relativizuji zvěrstva komunistického systému nebo s ním dokonce sympatizuji. Při čtení pasáží o Československu mrazí a v kontextu působení celého zvráceného sovětského marx-leninistického systému ve 20. století si člověk uvědomí křehkost demokracie, i u nás, a potřebu ji neustále hájit a budovat. Věci minulé nesmí být zapomenuty.

18.11.2023 5 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velice silná, syrová literární výpověď plná protichůdných emocí “hrdinů” o jedné z řady vojenských sovětských invazí… paralely se současnou brutální ruskou agresí na Ukrajině nebo i tou sovětskou v ČSSR roku 68 … vše završeno absurdním soudním procesem v Bělorusku..

17.11.2022 5 z 5

Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Čang Čin-song

Velmi podrobně popsán způsob a technologie Kimovského teroru na vlastním národu. Pro srovnání též jinak pojaté vhledy na situaci v Severní Korei např. Útěk z tábora 14 (česky 2013), Syn správce sirotčince (2014), Není co závidět (2014) nebo Svědectví o životě v KLDR (2020). Pro porovnání s v mnoha ohledech velmi podobnému přístupu k despotickému ovládání lidí v Sovětském svazu nejen ve 30.letech 20. století doporučuji Žil som pod červenou hviezdou od Viktora Kravčenka (v originále I chose freedom, vyšlo slovensky 2012).

07.04.2021 5 z 5

AK47 AK47 Lenka Klicperová

Tonda jako vždycky - syrový, autentický a originální. Jak ve fotografiích, tak v textech. Kniha s výborným designem i kvalitou tisku. Nelze nemít v knihovně.

14.03.2021 5 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry