Bunnahabhain Bunnahabhain komentáře u knih

Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Ivan Krejčí

Kniha mi nesedla. Asi jsem čekal něco jiného. Vyloženě jsem se knihou protrápil. Kdyby nebyla do čtenářské výzvy, asi bych ji odložil.

15.03.2020 1 z 5

Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci Radek Fukala

Nakladatel avizoval 240 stran. Text včetně obrázku a map je jen na 150 stránkách. Zbytek tvoří poznámky, literatura, rejstříky atd. . Nejdiskutabilnější je poznámkový aparát. Ten je sepsán ke každé kapitole a odkazuje na použitou literaturu . Její výčet se pak znovu opakuje v seznamu použité literatury. Když budeme vycházet z předpokladu, že i druhý díl bude v tomto rozsahu a ceně, tak knihy nestojí za koupi. Zaplatit za 300 stránek informací (ani to ne , hodně zabírají celostránkové obrázky a mapky) a 180 stránek opakujících se seznamů literatury a rejstříků 800 Kč je trochu moc. Nikoho od koupi neodrazuji, ale než si knihu na Netu koupíte, tak se na ni raději podívejte, předejdete zklamání.

01.04.2018

Šachový slabikář Šachový slabikář Inna Veselá

Jako malý jsem se s ní šachy naučil a zamiloval

28.11.2017 5 z 5

Tajemný pravěk Evropy Tajemný pravěk Evropy Louis Charpentier

V roce 2009 vyšla tato kniha pod názvem Obři aneb mysterium počátku.

21.11.2017