Tajemný pravěk Evropy

Tajemný pravěk Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129056/tajemny-pravek-evropy-129056.JPG 3 18 5

Zajímavý pohled na nejstarší historii Evropy a počátky civilizace na tomto území.

Mytologie Historie Záhady
Vydáno: , Práce

Les géants et le mystère des origines , 1969

coquus
09.06.2020 3 z 5

Zajímavé úvahy o počátcích civilizace v západní Evropě. Autor ve svých teoriích kombinuje staré řecké báje, Atlantidu, civilizaci stavějící megality a mnoho dalších útržků, které se nám z dávných dob dochovaly. Je to sice pěkně a srozumitelně podáno, ale nic opravdu převratného jsem se nedozvěděl.

Bunnahabhain
21.11.2017

V roce 2009 vyšla tato kniha pod názvem Obři aneb mysterium počátku.

bh69
21.12.2016 2 z 5

Knihu jsem nedočetl. Autor má sice občas zajímavé pohledy, ale převažují dost divoké a nepodložené konstrukce. Spoustu prostoru je věnováno hledání "důkazů" jazyce, zejména francouzštině (v místních názvech) - přeloženo do čestiny a pro nefrankofila naprosto k ničemu (nehledě na to, že mi přijde, že s tím zachází mírně řečeno účelově a nevím jak by se na to tvářili skuteční seriózní lingvisté).

miklaras
02.11.2013

Mám radši katerdálu v Chartres, ale tohle je také příemné spekulativní čtivo.

Nibiru
14.06.2013 5 z 5

Zajímavé,poučné,tajemné.
Autor se zamýšlí nad pravdivým jádrem dávných legend a národů, kteří snad kdysi dávno žili na naší planetě, a jejichž činy zde zůstaly jednak v bájích,mytologiích,jednak ve stavbách a také názvoslovích měst, řek, pohoří, atd.
V této souvislosti mě nejvíce zaujal bájný národ Ligurů,který byl nadán šestým smyslem a dokázal pracovat s megality, a byl prý předchůdcem Keltů.

mytické civilizace starověké civilizace

Louis Charpentier