Bosina Bosina komentáře u knih

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Taková trochu roztříštěná kniha. Zpočátku jsou spíše prezentovány pikanterie ze secesní Vídně, později se kniha mění na válečné drama a poslední třetina je spíš taková soudní reportáž. V obrovském množství postav jsem se někdy obtížně orientovala a byly i pasáže, které by se daly nazvat velmi nudnými.

16.09.2017 3 z 5

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Je to už moje čtvrtá kniha od Chaima Potoka a jsem znovu nadšená. Málokdo umí popsat židovskou kulturu tak, jako Chaim Potok a věřila jsem mu i každou větu spojenou s tvůrčím procesem hlavního hrdiny. Rozhodně doporučuji.

16.09.2017 5 z 5

Jdi v kráse Jdi v kráse William Eastlake

Příběh a postavy mě nadchlo. Ale jazyk mi přišel velmi komplikovaný. Například někdy zvláštní slovosledy. Obvykle také nemám problémy s dlouhými souvětími, ale někdy jsem je musela číst dvakrát. Knihu každopádně doporučuji.

18.03.2019 3 z 5

Slovácké obrázky Slovácké obrázky Gabriela Preissová

Knihu jsem si vybrala jen kvůli čtenářské výzvě a byla jsem nesmírně překvapená. Knihu jsem přečetla za jediný den a kromě velmi realistického popisu Slovácka musim uznat, že na poměrně krátkém prostoru, který povídky poskytují, dokázala vykreslit postavy tak, že by se nemusela stydět ani vedle velkých autorů světové literatury. Za mě největší objev v rámci čtenářské výzvy.

16.09.2017 5 z 5