Bobobobo Bobobobo komentáře u knih

Den kobylek Den kobylek Nathanael West

Zbytečný a podle prvních prolistovaných stránek nedobrý a rozbředlý nový překlad jakési Lenky Sobotové; sežeňte si předchozí vydání ve vynikajícím překladu Olgy Špilarové! (Kniha za to stojí.)
Proč se plést do řemesla talentovanějším kolegyním???

16.07.2022 odpad!

Nejhlasitější srdce ve městě Nejhlasitější srdce ve městě Ludvík Němec

Normalizační brak.

27.02.2020 odpad!

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

Poslední kniha jediného současného českého spisovatele světového formátu (spolu s Kunderou). Povinná četba pro ty, kdo ještě nepodlehli "dosud nepředstavitelnému zhovadění lidstva"! Nesmírně vtipné a nesmírně přesné!

11.10.2019 5 z 5

Nejpřekládanější česká kniha po roce 1989... Více pozornosti ve světě se dostalo jen Švejkovi a některým knihám Milana Kundery... Ani Hrabal neměl tolik překladů... Spousta zahraničních cen... Ale ani jedna česká... Kniha sice kdysi vyhrála anketu v lidových novinách ale nehlasoval pro ni ani jeden literární kritik... Zaprděné češstvo...

11.10.2019 5 z 5

Antialkorán aneb nejasný svět T. H. Antialkorán aneb nejasný svět T. H. Patrik Ouředník

Konečně něco rozumného v té záplavě nesmyslů, kterými nás krmí noviny a různí "experti".

08.12.2017 5 z 5