BlueIvy BlueIvy komentáře u knih

Miluj len raz Miluj len raz Johanna Lindsey

"Miluj len raz" a "Niekto dokonalý" sú pre mňa osobne top knižky celej série Malory Family. A keďže okrem dobrého pocitu a sympatikuš postáv si z tejto knihy momentálne už veľa nepamätám, tak si prečítam Miluj aj druhý raz :)

13.02.2015 5 z 5

Terapie realitou Terapie realitou William Glasser

Ak by som mala túto knihu zhodnotiť celkom subjektívne ako celok tak by toto hodnotenie nebolo vôbec kladné. Zo začiatku - na prvých pár stranách - ma kniha celkom "chytila". Páčili sa mi niektoré myšlienky ktoré autor vyjadril a keď niečo vysvetľoval, používal veľmi vhodné príklady vďaka ktorým by sa aj úplný laik v tejto oblasti dokázal primerane zorientovať v danej problematike. Navyše tieto príklady boli častokrát aj veľmi trefné a vtipné a niektoré pasáže z knihy sa mi zdali tiež inšpiratívne z pohľadu bežného života. Aj z tohto dôvodu som si pomyslela, že táto kniha bude určite skvelá a neprečítam ju iba raz, ale že si to niekedy v budúcnosti zopakujem.
No už po pár ďalších stranách som svoju mienku musela značne prehodnotiť a čím ďalej som sa pri čítaní dostávala tým viac ma kniha prestávala baviť a dokonca ma miestami autor svojimi výrokmi poriadne rozčuľoval.
Kniha mi pripadala vo viacerých pasážach veľmi nezáživná a rozvláčna - a to práve v častiach kde boli prípady skutočných ľudí, ktorí túto terapiu realitou podstúpili. Navyše, autor si častokrát protirečí. Tvrdí jedno a následne toto tvrdenie v ďalšom riadku vyvracia. Vôbec sa mi nepáčilo ako odsudzoval (a to neustále, takmer v každej kapitole to stále dokola opakoval) klasickú psychoterapiu. Označoval ju za neúčinnú a odsudzoval "nálepkovanie" pacientov psychickými poruchami a on sám ich zhŕňal pod pojmom "nezodpovední".
Ako pozitívum vnímam množstvo príkladov z reálneho života. Ale tým množstvom myslím naozaj množstvo - podľa mňa ich kľudne mohol uviesť menej alebo ich skrátiť. Boli veľmi nezáživne opísané a zároveň na mňa jeho prípady pôsobili nanajvýš nepresvedčivo - chýbal mi tam nejaký príklad ako by mal prebiehať rozhovor pri tejto terapii - všetko to bolo opísané práve v tejto kľúčovej fáze veľmi zbežne. Neviem si celkom dobre predstaviť komu bola táto kniha určená a k akému účelu. Malo to byť nejaké upovedomenie o tom, že tu existuje aj niečo iné ako doteraz (USA už od roku 1976)? Pravdepodobne to tak bude, lebo ak to mal byť návod ako realizovať terapiu realitou a prilákať tým viac stúpencov - tak neviem, neviem či sa to podarilo. Ale toto všetko je samozrejme len môj subjektívny názor. Je dosť možné sa nájde niekto iný - možno oveľa vzdelanejší a sčítanejší než ja - komu sa táto kniha bude naopak páčiť a bude ju považovať za veľmi zaujímavú a dobre napísanú.

04.09.2014 2 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Zase budem za inú, všetci dávajú päť a ja len tri hviezdy (:P), no mám to svoje dôvody. Po výbornom úvode knihy som sa totiž postupne začala dosť nudiť a tiež sa mi nepáčilo ako autorka opisovala vývoj vzťahu medzi Evie a St. Aubynom (ako ho mám poslovenstiť, Svätúšik? - to sa nedá..). Skrátka, pekná kniha so sympatickými postavami ale pre mňa je z tejto série rozhodne najslabšia.

02.09.2014 3 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Johanna Lindsey

O čom to píšete, žienky? Toto bola konečne po dlhšej dobe zase stará dobrá Johannka. Po predošlej príšernej časti si u mňa napravila reputáciu. (Konečne!) sympatické postavy, zaujímavý nápad a čo je možno najdôležitejšie - uverila som im to ako sa ich vzťah zmenil a vyvíjal. Ani chvíľku som sa nenudila, stále sa niečo dialo a častokrát to "niečo" bolo dosť sexi :P
Skrátka, Rich a Jewels boli skvelí! Viac takých knižiek!
A nedá mi sa nevyjadriť aj... ehm, k Jamesovi. Podľa môjho názoru by si mal odskočiť na terapiu zvládania hnevu - veď ten chlap sústavne niekoho mláti! A keď už nikoho nemláti, tak si plánuje ako niekoho zmláti... Neviem, či si autorka (a asi aj viaceré čitateľky) myslí, že je to rajcovné a tak sa má správať pravý chlap. Kedyže sa takto správa môj chlap, tak naňho pošlem buď polišov alebo psychiatrov.

02.09.2014 5 z 5

Bozk pre Annabel Bozk pre Annabel Eloisa James

Škoda, že kniha je relatívne nízko hodnotená. Síce to je už nejaký čas kedy som ju čítala, no viem že na mňa urobila skvelý dojem, aj keď ostatné Eloisine knihy sa mi nepáčili (až na jednu). Mám pocit, že vytvoriť knižných hrdinov, ktorí by mi boli obaja sympatickí, je hotové umenie :)

31.08.2014 5 z 5

Skotské nevěsty Skotské nevěsty Julia Quinn

Nóóó, úprimne, jediná dobrá poviedka je tá od Julie Quinn :)

30.08.2014 2 z 5

Podvedený vikomt Podvedený vikomt Julia London (p)

Pre mňa je táto kniha najlepšia akú kedy Julia napísala a táto séria jej rozhodne najvydarenejšia. Vždy sa k nej rada vraciam. Do príbehu sa každý ľahko vžije a navyše Will a Phoebe sú veľmi sympatickí a úžasne to medzi nimi iskrí :)

30.08.2014 5 z 5