Bloodymary Bloodymary komentáře u knih

Ústav Ústav Stephen King

Další počin z pera mého oblíbence se tentokrát nese spíše v duchu sci-fi než horroru, po přečtení ve mně ještě dlouho dozníval. Kniha líčí osudy nadaného hlavního hrdiny, jenž je jednoho dne unesen. Kam a proč? Dokáže se zachránit? Zpočátku není nic jasné, ale závěr se skvělou filozofickou úvahou vše vysvětlí a podtrhne další Kingův mistrný román. Trochu mi jeho pointa připomněla klasika sci-fi žánru P.K. Dicka, kvůli možnému spoileru však nebudu prozrazovat více.

31.10.2020 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Další povedené dílo tohoto nadějného autora, které mě zaujalo ještě více než Černá krabice. Kniha, ačkoliv patří k objemnějším, se četla sama, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem příběh nedočetla. Zaujala mě myšlenka vnitřních světů i rozličných prostředků, jak se do nich dostat. Na závěr nezbývá než dodat, že autorův styl psaní se čím dál víc podobá stylu jeho otce, což rozhodně není na škodu :-)

02.02.2014 5 z 5

To To Stephen King

Pro mě jednoznačně nejlepší Kingovo dílo, které se čte jedním dechem. Moc mě zaujal styl psaní, jakým je příběh vyprávěn i strašidelná atmosféra, která z této knihy dýchá.

28.11.2011 5 z 5