Blebanec Blebanec komentáře u knih

Exhumace Exhumace Václav Kahuda (p)

Tohle na mě už bylo moc, pane Kahuda. Samí dysfunkční, mírně deviantní muži a všude naflusáno.

16.07.2020 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Půjčila jsem ji v knihovně mamince a odpočinkově ji za jedno odpoledne schramstla. Naprosto naplnila moje očekávání: velice prostý a velmi popisný styl - ze začátku mi trvalo ho skousnout, šla do drogerie a koupila pastu, kartáček, toaleťák atd atd - ale knížka se ani jako velké umění netváří. Krom toho, že mám obecně dojem, že se v literatuře dnes nadužívá pseudovyhrocených situací, kdy postavy popisují zjitřené emoce nad rozlitým hrnkem kávy a neustále se na sebe agresivně obracejí, aby se vytvořilo umělé napětí, je to pěkně výplachová relaxační feel-good detektivka, která nabídne i pár vtipných ženských postřehů. Knížka je navíc pěkně zpracovaná s hezkými ilustracemi. Jen těch několik narážek na slečnu Marplovou si mohla autorka odpustit. Chápeme, chápeme a ještě to nezapomeneme napsat na přebal!

16.07.2020 4 z 5

Spánek rozumu plodí nestvůry Spánek rozumu plodí nestvůry Jan Poláček

Když najde Alešek poprvé nějaké sexuální poznámky, řekla jsem si okej, radosti dětství, když v noci pozoruje rodiče při sexu, řekla jsem si okej, to se stane, ale když to takhle pokračuje dál v tomhle duchu, řekla jsem si, kruciprdel, o čem tahle kniha je? Skvělý název ulopený od Goyi, slibováno něco tajemného, a ve výsledku si připadám jak pervert, co řeší sexualitu malého kluka. Asi mě ty pindíky tolik nezajímaj. Vzhledem k tomu, že v knize prakticky nic jiného nebylo, jsem ji hodila do kouta v jedné třetině, neb styl ani jazyk mě též neokouzlily.

12.07.2020 3 z 5

Morituri Morituri Jaroslav Formánek

Pěkný jazyk, dobrá atmosféra.

27.06.2020 5 z 5

Houština Houština Václav Kahuda (p)

Jen houšť.

27.06.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bylinky a bourky, hlavni hrdinka soliterka na kole je sbira a hlida pocasi, aby ji nezmokly.

Rok bez února Rok bez února Jan Sojka

Ctiva novelka, lepsi cist v lete. Hlavni hrdina 30+ se v unoru vyrovnava s rozchodem a svym zivotem ve spolecnosti alkoholu a ne zcela perspektivnich spolubydlicich. Nakonec mene temne, nez jsem cekala.

27.06.2020 3 z 5

Jiné životy Hynka Harra Jiné životy Hynka Harra Jakub Dotlačil

Krasny jazyk, vyborny napad a postrehy, ve finisi trochu dosel dech.

27.06.2020 4 z 5