barbora3631 barbora3631 komentáře u knih

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Táto kniha, je takou peknou ukážkou, ako sa z nalinkovaného života môžete úplne zblázniť. Ideálne byt: pekná, nie múdra ale vzdelaná, milovať deti a nadšene ich rodiť a vychovávať, nechať manžela žiť si život bez vás ale slepo ho uctievať lebo vás a vaše milované deti živí. To je realita mnohých žien nie len tých Kórejských. Čijong mala na vyber: buď skončí takto alebo úplne sama ako karieristka, na ktorú sa dívajú pomedzi prsty. Aj ako na matku sa na ju dívajú pomedzi prsty. A ona sa musí vysporiadať s tým aké je frustrujúce byt ,po podpísaní sobášnych papierov, človekom druhej kategórie.

01.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Keď som to dočítala ostala som mrkať zmätene na poďakovanie. Ta kniha je bahno, odpad, hnus - ale to je účelové. Distopický svet ktorý, autorka vystavala sa zakladá na predpoklade, že by naša civilizácia padla na ľudskom egu. Ukazuje nám aké sú naše presvedčenia, normy, kultúry ovplyvniteľné a ako sme schopní prekrúcať si realitu pre komfort určitých skupín. Kniha to ale podáva obscénne, bizarne. Dáva do pomeru človeka ako schránku a človeka ako komplexnú bytosť. Plus je to vyburcovane do absolútneho extrému. V takom svete žiť nechcete, a cely čas ste vlastne radi, že to čo čítate je vymyslené. Kniha je skvela, ale nie je pre každého.

31.07.2022 5 z 5

Moje cesta do fantazie Moje cesta do fantazie Lenka Poláčková

Keď som knihu videla, ostala som skeptická, myslela som si, že sa niekto chce nabaliť na na fenoméne Anime. Mýlila som sa. Pribeh ma neuveriteľne nádherne preniesol v čase o pätnásť rokov späť. Bola som rovnako trápna, ako hlavná hrdinka, tak som sa do nej vedela vcítiť. Celé to vonia nostalgiou pubertalnej introvertnej naivity, sveta dievcata, ktoré sa otáča do vlastného vnútra a sveta fantázie. Som milo prekvapená. Odporúčam všetkým otakom starším 20 rokov, pre tých naozaj kniha dosiahne žiadaného efektu pohladenia duše.

25.04.2022 5 z 5