BaraR23 BaraR23 komentáře u knih

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skvělé propojení minulosti se současností. Autor ilustruje množství příkladů z historie a poukazuje na tendenci opakovat stále stejné chyby českého národa. Také krásně popisuje českou povahu a způsoby myšlení, k čemu tíhneme v době neklidu a v době klidu. Závěrem shrnuje informace o asi nejznámějších současných osobnostech české politiky - Miloše Zemana a Andreje Babiše (strašidelná část). Knihu uzavírá logickými obecnými demokratickými zásadami, kterými kdyby se každý řídil aspoň z části, nemuselo by opět dojít ke krizi a znovu nabývání českých hodnot a svobody - protože stát se může všechno.

17.10.2018 5 z 5

Čím méně víte, tím lépe spíte: Ruská cesta k teroru a diktatuře za Jelcina a Putina Čím méně víte, tím lépe spíte: Ruská cesta k teroru a diktatuře za Jelcina a Putina David Satter

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Je až neuvěřitelné, že tak těžké téma lze přečíst tak snadno. Vřele doporučuji především mladší generaci. Kniha vykresluje hlavní témata a události po pádu SSSR. Pro mě jako pro laika to bylo velmi překvapivé a působivé a dozvěděla jsem se mnoho zajímavostí. Díky této knize mám motivaci vzdělávat se dál, no a zkrátka - vědět.

17.10.2018 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Je poznat, že autorem už není Agatha. Charakter Poirota autor nevystihl tak, jak to umí jen originální autorka. Po delší odmlce dočteno, ale znovu už se do této knihy nepustím.

28.07.2017 3 z 5