bagel bagel komentáře u knih

Raoul Taburin Raoul Taburin Jean-Jacques Sempé

Výjimečně jsem před knihou viděla film a asi proto mě kniha trochu zklamala.

21.06.2022 4 z 5

Zvěrolékař zasahuje Zvěrolékař zasahuje Philipp Schott

Mně obecnější pasáže nevadily a knihu hodnotím celkem kladně. Ale na Jamese Herriota ani tyto zvěrolékařské příběhy nemají.

21.06.2022 4 z 5

Život s Islandem Život s Islandem Helena Kadečková

Knihu moc doporučuji všem milovníkům Islandu. Dozví se tady věci, které nikde jinde nenajdou. Autorčiny zážitky z prostředí rybářů nebo sedláků jsou opravdu jedinečné a její fotografie vše dokreslují. A seznámíte se i s mnoha významnými islandskými osobnostmi.

20.06.2022 5 z 5

Osm detektivů Osm detektivů Alex Pavesi

Zvláštní kniha a určitě bych ji nenazvala thrillerem. Byla jsem v pokušení některé příběhy vynechat, ale nakonec jsem se i tak dopracovala ke konci.

20.06.2022 3 z 5

Jak jsem vozil Nory Jak jsem vozil Nory Ondrej Sokol

Humorné knihy obecně neupřednostňuji, ale tato mi sedla moc. A navíc jsem se dověděla hodně o Norsku a viděla, že ani tam není vše růžové a bez problémů. Hvězdičku ubírám za místy násilná a nadbytečná přirovnání (zejména ve vztahu k politické situaci na Slovensku). Určitě se podívám po autorově druhé knize.

06.06.2022 4 z 5

Kouzelný svět bakterií: Dobrodružství Prvíků, nejmenších tvorečků na Zemi Kouzelný svět bakterií: Dobrodružství Prvíků, nejmenších tvorečků na Zemi Josef Lhotský

Kniha je velmi dobře zpracovaná - text i grafika, ale pro menší děti příliš odborná a pro větší místy dětinská. Počešťování druhů bakterií bylo docela dobré, ale u jmen vědců to už bylo hodně nepřirozené.

26.05.2022 4 z 5

Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Emily Hibbs

Toto musí mít každý, kdo má rád Hildu a její příběhy!

26.05.2022 5 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Za mě dobré. Je vidět, že autorka v Dánsku žije a je v kontaktu s místními.

26.05.2022 4 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Michala jsem dříve neznala a díky knize začnu jeho youtube kanál sledovat. Bylo moc zajímavé číst o reálném životě v Americe a jen škoda, že toho autor nenapsal ještě víc.

12.05.2022 4 z 5

Kaskadér aneb jak dobýt Hollywood Kaskadér aneb jak dobýt Hollywood Martin Jaroš

Není to určitě žádná velká literatura a neuškodila by ani preciznější korektura. Kniha je ale ohromně zajímavá a to jsem úplný filmový analfabet zejména pokud jde o akční a podobné filmy. Přečetla jsem ji za jeden den a dověděla se spoustu nového o kaskadérech i pozadí natáčení filmových záběrů, které pak vypadají tak samozřejmě.

22.04.2022 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Je obdivuhodné, jak autorka dokázala na pozadí děje během jednoho dne vystihnout všechny postavy, jejich vztahy a chování.

07.04.2022 5 z 5

Gregor Johann Mendel a strastiplný příběh genů Gregor Johann Mendel a strastiplný příběh genů Lucie Seifertová

Moc hezky zpracovaná kniha o ne tak známé české osobnosti, je možné ji dát dětem různého věku.

06.04.2022 5 z 5

Prázdné domy - Praha Prázdné domy - Praha Radomír Kočí

Moc zajímavá kniha a velmi dobře a důkladně zpracovaná, jen bych vytkla místy hůře čitelné popisky na barevném podkladu. A nepochopila jsem, jak bylo zvoleno pořadí jednotlivých objektů.

04.04.2022 4 z 5

Dívky bez prostředků Dívky bez prostředků Muriel Spark

Zajímavý námět, ale asi nedokážu docenit kvality knihy.

09.02.2022 3 z 5

Sudetské osudy Sudetské osudy Matěj Spurný

Hodně zajímavý pohled na osudy obyvatel Sudet, oceňuji zejména rozdělení na několik oddílů - lidé, kteří byli odsunuti, zůstali nebo nově příšli.

27.01.2022 4 z 5

B jako běžec B jako běžec Jindřich Janíček

Kresba k příběhům i prostředí moc sedne, vytkla bych jen poznámky, které bylo zvoleno příliš malé písmo a moc světlá barva.

27.01.2022 4 z 5

Z rodu vyvolených Z rodu vyvolených Alain-Fabien Delon

Pro mě velmi příjemné překvapení, zcela souhlasím s předchozím komentářem.

25.01.2022 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Čekala jsem mnohem lepší a hlavně reálnější příběh. Bohužel zklamání.

25.01.2022 3 z 5

Hledání Sylvie Lee Hledání Sylvie Lee Jean Kwok

Mě to moc bavilo - střídání vypravěčů, rozdíly mezi životem čínské komunity v USA a Holandsku, rodinné vztahy. Jen jsem musela trochu dávat pozor na časový sled a vytkla bych předčasné odhalení pointy.

04.01.2022 5 z 5

Čínská medicína ve službách vrahů Čínská medicína ve službách vrahů Frédéric Lenormand

Bylo to až moc zamotané, víc mě bavilo pozadí příběhu týkající se čínské medicíny, úřednického aparátu a jídel.

03.01.2022 3 z 5