badWULFF badWULFF komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Knizka, ktoru radim medzi najzasadnejsie, ktore som doteraz citala. Nadcasove dielo, ktore by si mal aspon raz za zivot precitat kazdy. Desiva, pravdiva, skvela.

26.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Menej ako 5 hviezdiciek nemozem dat uz len z principu a to plati pre vsetky diely tejto serie. Tuto knizku som si prvykrat nasla pod Vianocnym stromcekom ako dieta a Harry Potter pre mna objavil caro noveho zanru - fantasy, ktoremu som doteraz verna. Vsetkych 7 knih ma sprevadzalo mladostou a vzdy som sa k nim rada vracala. Autorka 7 rokov Harryho na skole ukoncila naozaj vybornym a putavym sposobom a navzdy bude mat u mna akesi cestne miesto.

26.12.2017 5 z 5

Budúcnosť Budúcnosť Dmitry Glukhovsky

Dva hviezdicky za temu a zaciatok, ktory vyzeral velmi slubne, bohuzial, hlavny charakter bol pre mna neuchopitelny. Vtah dvojice bol cely tak aboslutne nedoveryhodny, ze ma ani nedokazalo motivovat citat dalej a zistit, ako do dopadne. Je to skoda, nakolko Metro od autora ma bavilo, ale toto sa nevydarilo.

28.06.2019 1 z 5

Existencialismus je humanismus Existencialismus je humanismus Jean-Paul Sartre

"Zivot nema a priori zadny zmysl. Zivot neni nicim pred tim, nez ho zijete, avsak na vas zalezi, aby ste mu dodali nejaky smysl"

Nachadzam sa vo fazi, kedy pochopitelne ako kazdy, hladam to svoje a tato knizka nemohla prist ani viac vhod. Kratucka uvaha, ktoru do 2 hodin zhltnete vas pohlti a nepusti, dokym sa nenajdete na konci. Miestami som mala pocit, ze knihu ani necitam, ale skor pocuvam autora a nechcela som, aby prestal rozpravat. Vela vybornych myslienok, ak sa viete identifikovat so zivotom bez teizmu a hladate vysvetelenie slobody. Verim, ze to nie je posledny krat, co som knizku otvorila.

28.06.2019 5 z 5