B-side B-side komentáře u knih

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Do barev vykreslené šedivé obrazy. Až politologický záznam stavu dnešní společnosti. Kniha do rukou ( nejen ) každého pejskaře souběžně s očkovacím průkazem! Najde se tu každý člověk i pes. Nechybí humor autorovi vlastní. Svižné čtení jako jízda na klouzačce. Něžné, křehké a laskavé dílko :-)

06.10.2022 5 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Kniha na mě působila jako spisovatelova terapie...vypsal se tam ze svých bolestí, pocitů, traumat, tužeb, přání...ostatně jak jinak, nelze psát za druhé...Ze začátku jsem se uchichtávala a dokonce i vybuchla smíchy, ale ke konci jsem plakala, jak mě to dojalo...netřeba vyzdvihovat a poukazovat na jeho básnicky poetický popis věcí, dějů, míst a prožitků...čte se to jak báseň...zhltla jsem to na 2x, takže jsem to měla přečtené během pár hodin...bylo to jako rozhovor s někým, s kým si rozumím.

17.01.2021 5 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Právě jsem dočetla román a strávila tak pět smysluplnných hodin, mého, jinak nudného, stereotypního a povinnostmi přesyceného života a jen jsem si připomněla, jak je Jarda úžasný člověk. Chvílemi jsem se dusila smíchem a to především také proto, že ho znám osobně a mohla jsem si tak celou situaci barvitěji představit a stejně tak jako je jeho psaní humorné, má obrovskou dávku lidskosti a hloubky. Psát o obyčejném životě takovým způsobem, je prostě dar :-)

10.04.2018 5 z 5

Střípky melancholie Střípky melancholie Jaroslav Irovský

V mém životě jsem našla pár drahokamů a tato kniha je jedním z nich.

11.05.2016 5 z 5