Ayvi Ayvi komentáře u knih

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Nevím a nerozumím tomu, proč má tak nízké hodnocení. Dle mého názoru je to knížka na svou dobu psána úžasně svěžím jazykem s napětím, provázejícím celý děj. Tajemno, prvky sci-fi, záhadovost provází děj tak přirozeně, děj je jednoduchý, ale přesto zajímavý a ihned čtenáře vtáhne. Pro mě geniální dílo a jedno z mých oblíbených. Letos maturuji a jsem tímto vděčná maturitnímu kánonu, protože bych na tuhle knížku asi jinak nenarazila :-)
za mě 5*

22.03.2016 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Jsem naprosto uchvácena. Knihy nelze jentak odložit a nechat nedočtenou, nenechá vás. Tak strhující příběh jsem už dlouho nečetla a po přečtení jsem se rozbrečela.. jednak tím, že příběh skončil a JAK skončil. Není to “jen “ nějaký příběh, ale opravdu mě donutil nad vším přemýšlet, moc doporučuji.

23.01.2023

Nejdřív to vypadalo, že to bude spíš takový "pokus" o humornou knížku, protože jsem podlehla svým představám a dělala jsem si veliké naděje. Záhy se ale ukázalo, že typů humoru je neskutečně mnoho a tenhle zatracenej dědek má prostě svůj osobitě chladný humor, se kterým mě prostě dostal. Tak jsem třeba jela v metru a musela jsem se smát. Ukazuje se, že geronti vlastně nemusejí být tak nudní, jak se na první pohled zdá. Alan Karlsson svým (leckdy nezáměrným) důvtipem, při kterým si vždy udržel chladnou hlavu a působil, jako by to všechno vlastně myslel vážně (podle mě tedy myslel!), vlastně přechytračil všechny pobudy, které potkal na své "cestě". Některé pasáže (zvlášť z jeho minulosti) byly na mě ale někdy už moc zdlouhavé a za to beru jednu hvězdičku, avšak až mi bude smutno, vezmu tuhle knihu do ruky a Alan mě zase dostane svým osobitým humorem.

06.02.2017 4 z 5

Český Paganini Český Paganini Vojtěch Lev

Knížku napsal můj prapradědeček.. o to víc k ní cítím jisté pouto, každopádně poté, co jsem ji objevila zaprášenou v knihovně na chalupě a přečetla si ji, tak nemohu nedat 5*. Fantastické čtení s nahlédnutím do minulosti a díky knize jsem začala i pátrat, jak dříve vypadaly v knize zmíněné pražské čtvrtě, zejména Smíchov. Má lačná duše byla nakrmena :)

23.01.2023 5 z 5