Ayan0 Ayan0 komentáře u knih

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Kniha byla super, i když se ze začátku vcelku vlekla a k samotné zápletce a rozuzlení příběhu jsem musela protrpět pár stránek nudy. Nicméně celkový dojem je výborný. Kniha je čtivá, svižná, takže polovina, kde se v podstatě nic moc neděje, rychle uteče. Slovní zásoba autora /překladatele je velmi pestrá a moc se mi líbí zasazení příběhu, postavy, i samotná zápletka. Knihu jsem si vystavila na "poličku slávy" a mohu jen doporučit.

07.07.2019 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Já jsem tou knihou byla naprosto fascinovaná. Sci-fi moc nečtu a tohle byl doopravdy dobrý start k tomu, abych se do Sci-fi žánru pořádně zakousla :)

13.04.2019 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

cca ve 14 letech jsem poprve narazila na tento komix na DA. Nemůžu být víc pyšná na Stjepana než teď, kdy jeho dílo vychází i knižně. Já ten příběh prostě zbožnuju. Holky a jejich přátelé jsou boží, příběh je ze začátku nic moc, ale trpělivost přináší růže :)
Jelikož jde o první svazek, neházejte flintu do žita a vyčkejte na další díly, určitě budete litovat negativních komentářů :)

07.07.2019 5 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Všímavý čtenář pochytí i fakt, že stránky knihy odtikávají stejně, jako natažené ručičky odpočtu. Vizuelně se mi kniha líbí, nicméně obsah byl...no hezká pohádka, rozhodně nic strašidelného, s postavami si nestihnete udělat ani trochu silné pouto, tzn. že pokud chcete oddychovku na 15 minut čtení, tohle doporučuji. Příběh byl originální a hezký, ale jak říkám, čekala jsem nějaký větší horor.

07.07.2019 4 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Kniha se mi velice líbila, leč je to více vyprávění o životě Růženy, Lidušky a dalších dívek, se kterými přišla Růža do styku. Moc velkého počtení dialogů mezi postavami nečekejte. I přes to se min kniha moc líbila a dodala mi trochu jistoty v realitě, ve které žijeme. Doopravdy nezávidím hrdinkám knihy jejich život, ani trochu. Spíš mě děsí varianty konce, který je velice otevřený. Každý si za ním může domyslet trochu svého. Mám ráda tuhle tématiku a proto si knihu, s hrdostí a radostí, vystavím na polici mých oblíbených.

11.04.2019 5 z 5