Ashi Ashi komentáře u knih

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Khiha se mi líbila. Ale musím dodat že jsem jí četla čistě pro zajímavost a rozhodně takto nastíněný model vztahu neodpovídá bdsm. Popravdě jsem tu knihu četla jako první erotickou knihu takže mi připadalo "hustý" že se takový věci píšou v knihách. Dneska bych už měla asi jiný názor.

03.10.2015 3 z 5

Průvodce reiki Průvodce reiki Diane Stein

Četla jsem několik knih o reiki a tahle se mi líbila ze všech nejvíc. Přijde mi, že je to skutečně kompletní průvodce a že je zde vše co je potřeba znát. Jiné knihy popisují třeba navíc meditaci a práci s krystaly a dalšími pomůckami, ale myslím, že toto je nejlepší schrnující pojetí tohoto léčebného systému. Pokud někdo chce doplňující meditační/čakrová/duchovní cvičení bude muset pořídit jinou knihu. Bohužel tak jako u všeho i reiki má "více variant" kde je vlastně všechno správně a to může být matoucí, protože každý autor píše knihu své varianty a nejsem si jistá jak ideální je jajich vzájemná kombinace - typu meditace z jedné knížky, pozice z druhé a vizualizace ze třetí. Závěřem chci poukázat na poměrně zajímavý fakt, kdy předkladatel poměrně často s autorkou nesouhlasí ve svých poznámkách na konci kapitoly.

03.10.2015 5 z 5

Vítejte ve svém mozku Vítejte ve svém mozku Sandra Aamodt

Velice pěkně napsaná kniha populárně naučným stylem o mozku. Informací tam není tolik, ale kapitoly jsou pěkně členěny.

25.09.2015 4 z 5

Aura Aura Richard Webster

Kniha je psaná hezky, ale očekávala jsem cvičení typu jak vidět aura atd. tomuto tématu - jak ji vidět se věnuje jedna kapitola tj. asi 20 stran, zbytek je spíše jak si zvýšit sebevědomí, jak myslet pozitivně atd. Kniha není špatná, ale rozhodně není celá o auře, je to spíš takový průvodce pozitivním životem.

23.09.2015 3 z 5

Dračí mor Dračí mor Jana Rečková

Způsob psaní českých autorů je takový zvláštní, za mě naprosto průměrná kniha. Ani špatná ani bestseller. Přijde mi že popis knihy nekoresponduje s obsahem. Z popisu to vypadá že se bude řešit hlavně Mor, který je v knize spíš mimochodem. Ale kniha se četla rychle a dobře.

22.09.2015 4 z 5

V nenávisti člověka V nenávisti člověka Ilona Ziková

Kniha není špatná ale musím upozornit na expresivní styl autorky při popisu močení, ustřelených hlav a zvracení - v každé kapitole je to několikrát velmi podrobně popsáno. Dějově je kniha bez konce a děj plyně sérií menších příhod bez hlubšího rázu. Oddechové člení dobré.

18.09.2015 3 z 5

Nova Nova Keith R. A. DeCandido

Nemám ráda styl kdy je děj v nejlepším utnut a další kapitola začíná o něčem jiném. Kapitola o smažce, která potřebuje drogy mi pak přišla naprosto zbytečná a bylo by lepší ji z příběhu vypustit, jinak na rozdíl od ostatních co knihu kritizují, se mi četla celkem dobře, trefně. Sice děj končí chvílí kdy Nova ještě neumí skoro nic, ale jak bylo zmíněno na začátku - Ghost spectres nebo Ghost academy jsou knihy kde je asi Duší život přiblížen lépe. Překlad mi přišel naprosto v pořádku. Dávám 3,5/5

05.08.2015 3 z 5