Vítejte ve svém mozku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč ztrácíte klíčky od auta, ale nikdy nezapomenete řídit a další záhady běžného života. Mozek je fascinující částí lidského těla, tajemnou ve svém fungování. Většina neurovědců o něm ví základní fakta, většina lidí jen několik málo nepravdivých zajímavostí. Třeba, že používáme jen deset procent mozkové kapacity nebo že pití alkoholu zabijí mozkové buňky... Dva přední neurovědci nyní představují výsledky výzkumů, které podobná tvrzení, jež jsou tak často předmětem zábavy nebo populárně-naučných článků, uvádějí na pravou míru. Bude díky poslechu Mozarta vaše dítě skutečně chytřejší? Jsou muži v matematice lepší než ženy? Pomůže vám šprtání při přípravě na test? Víte, proč nemají myši rády lehkou kolu? Nebo proč je monogamních necelých 5 procent savců? Každá kapitola této báječné knihy je plná zábavných faktů, které vás překvapí i pobaví. Navíc vám autoři poradí, jak se vypořádat s pásmovou nemocí, kdy se obávat mrtvice či jak udržovat stárnoucí mozek zdravý. Vítejte ve svém mozku - jednoduše uživatelská příručka pro všechny majitele mozku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134199/vitejte-ve-svem-mozku-Ba0-134199.jpg 419
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Levné knihy
Orig. název:

Welcome to Your Brain (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Vítejte ve svém mozku

Přidat komentář
meinita
19.02.2017

kniha je místy celkem zábavná (hlavně ty včleněné pasáže o pokusech), ale já jakožto laik jí často moc nerozumím, a to nepatřím zrovna mezi lidi s podprůměrnou inteligencí. myslím, že by se dala napsat čtivěji. ale některé poznatky si z ní asi budu pamatovat navždy.

Hancza
04.01.2016

Tato kniha mě zklamala. Asi jsem od ní čekala něco jiného. Bohužel nemohu souhlasit s předchozími komentáři, mně kniha zas tak zábavná nepřijde... :-( Mám jí rozečtenou už velmi dlouho a nemůžu se přinutit k tomu, abych ji dorazila.

Ashi
25.09.2015

Velice pěkně napsaná kniha populárně naučným stylem o mozku. Informací tam není tolik, ale kapitoly jsou pěkně členěny.

Pest
02.03.2015

Je to dobrodružství, které ještě zdaleka neskončilo. Procházet již známými synaptickými trasami k neuronům, až tam, kde dnes už víme kde a jak zasáhnout pro úspěšnost výsledku. V různých částech mozku je tolik vzájemných propojeností, že bádání je mnohdy dílem náhodného objevu. Je ale zřejmé, že složitost pravděpodobně nikdy neumožní říct - hotovo. Asi proto, že rychlost bádání nestačí změnám, které přináší změny evoluční.

alenecka66
10.02.2015

výborná příručka, zajímavé čtení na přeskáčku:-)

Niky Coffee
18.01.2015

Kniha za pár kaček z Levných Knih, přesto mne ohromila. Je to bravurně zvládnutá populárně naučná literatura. Vysvětlují se zde příčiny chování či učení lehce a jednoduše. Dozvídáme se, že není pravda, že člověk využívá jen 10% mozkové kapacity, jak je do dneška znázorňováno ve filmech či proč omdlíme, když nás někdo uhodí do hlavy nebo v kterém roce se nejlépe učíme jazyky. Kniha byla zajímavá a její čtení mne vysloveně bavilo. Líbila se mi i úprava knihy, kdy zajímavosti např. byly psané jiným fontem. Doporučuju :-)


Štítky

mozek

Autoři knihy

Sandra Aamodt
americká, 1964 - 2008

Sam Wang
americká, 1967

Kniha Vítejte ve svém mozku je:

v Právě čtených7x
v Přečtených27x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce32x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit3x