Průvodce reiki

Reiki je starodávný, velice jednoduchý a zároveň účinný systém léčení, který se lidstvu uchoval v tibetském buddhismu a na Západě byl po mnoho let udržován ve velké tajnosti. Kniha poskytuje kompletní informace o všech třech stupních zasvěcení, z nichž většina se v této knize objevuje poprvé v historii v tištěné podobě. Autorka, která tuto práci napsala proto, že se domnívá, že reiki patří všem, zasvětila léčení celý svůj život a disponuje hlubokými znalostmi i osobními zkušenostmi nejen reiki, ale i jiných léčitelských metod. Kniha se tak odlišuje od čehokoli, co na toto téma bylo dosud napsáno a je neocenitelným pomocníkem i praktickou učebnicí každého reiki léčitele. Byť kniha nemůže nahradit zasvěcení učitele reiki, nabízí každému zájemci o tento systém léčení, studentovi, léčiteli i učiteli vše ostatní, co ke své práci s reiki může potřebovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90775/pruvodce-reiki-90775.jpg 4.217
Literatura naučná
Vydáno, Volvox Globator

Essential reiki, 2001

Kniha Průvodce reiki

vlkcz

Protože nerad nechávám knihy bez hodnocení, trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhodl. Nakonec mi z toho vyšel průměr. Ale ono je to těžké. I když, myslím, na dogmatech příliš nelpím, přeci jen mi, jako tradičnímu reikistovi, přišly některé netradiční postupy divné. Ne že by byly špatně, ale jen divné. Samozřejmě, že to bude taky fungovat, ale absolvovat všechny tři stupně během víkendu, to musí být pořádná rána.
Takže asi tak. Tradičnímu reikistovi bude minimálně podezřelá, i když se možná pár věcmi nechá inspirovat, těm dogmatičtějším nejspíš naskáčou pupínky.
Těm ostatním možná pomůže, i když i tak si myslím, že osobní kontakt a vyříkání si spousty věcí okolo prostě sebelepší knížka nahradit nemůže.
Navíc mi překlad v některých místech přišel trochu nedotažený.

Elea
29.03.2016

Podle mého názoru nejlepší kniha o reiki, která velmi přístupnou formou popisuje postupy léčení podle jednotlivých stupňů zasvěcení. Je výborná pro absolventy dálkového zasvěcení do této energie.

Ashi
03.10.2015

Četla jsem několik knih o reiki a tahle se mi líbila ze všech nejvíc. Přijde mi, že je to skutečně kompletní průvodce a že je zde vše co je potřeba znát. Jiné knihy popisují třeba navíc meditaci a práci s krystaly a dalšími pomůckami, ale myslím, že toto je nejlepší schrnující pojetí tohoto léčebného systému. Pokud někdo chce doplňující meditační/čakrová/duchovní cvičení bude muset pořídit jinou knihu. Bohužel tak jako u všeho i reiki má "více variant" kde je vlastně všechno správně a to může být matoucí, protože každý autor píše knihu své varianty a nejsem si jistá jak ideální je jajich vzájemná kombinace - typu meditace z jedné knížky, pozice z druhé a vizualizace ze třetí. Závěřem chci poukázat na poměrně zajímavý fakt, kdy předkladatel poměrně často s autorkou nesouhlasí ve svých poznámkách na konci kapitoly.

reiki

Autor knihy