Arrtemyska Arrtemyska komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Již čtvrtá kniha, kterou jsem od Johna Greena četla a zatím mám pocit, že se mi dostala pod kůži nejvíce (ačkoliv i ty předchozí se mi velmi líbili). Jsem velmi ráda, že obálka knihy nevyzrazuje, co se v knize stane, protože já jsem vlastně nečekala, o čem kniha bude. A o to to pro mě pak bylo silnější. Myslím si, že se autorovi podařilo vystihnout okamžiky dospívání, vztahy mezi mladými lidmi, kouzlo první cigarety a dělání zakázaných věcí a tak nějak život sám o sobě. Se vším tím hezkým, co obnáší, ale taky s tím vším smutným, opuštěným a pomíjivým, což je toho taky tak nějak součástí.
Hodně se mi líbí, že jednotlivé postavy působí velmi živě a uvěřitelně. Jsem ráda, že jsem vás poznala, Aljaško, Válečku, Plukovníku i vy ostatní.

02.01.2020 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Oceňuji styl, jakým byla kniha napsaná, od začátku do konce mne velmi bavila. Líbilo se mi prolínání časových linií, i když někdy bylo příliš polopatické. Hlavní charaktery (Alice i Simon) mi přišly zajímavé a poněkud netradiční. Jsem ráda, že jsem knihu četla, i když to není zrovna můj žánr (thrillery vůbec nečtu a detektivny taky ne), akorát mně zpětně štve, že některé věci zůstaly jaksi nedořešené, nechápu, proč se nijak neřešilo zvrácené chování některých postav. Kažopádně si myslím, že kniha hezky ukazuje, jak moc jsme někdy schopni sami sobě lhát o našich blízkých, donekonečna je omlouvat a vidět je jen v nejlepším světle.

07.12.2019 4 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Pohodové, zábavné čtení, vhodné na dovolenou nebo ke zlepšení nálady. Hlavní hrdina Robin si získal mé sympatie, styl vyprávění mě velmi bavil.

07.12.2019 4 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Příjemné, odpočinkové, zábavné čtení. Kniha se čte příjemně, i když mi pár stránek trvalo, než jsem si na autorčin styl zvykla. Pak už ale bylo většinou často dosti těžké se od čtení odtrhnout.

25.11.2019 4 z 5