Ariko Ariko komentáře u knih

Bezbožník Bezbožník Laura Carlin

Neni to nejlepší Roman, jaký jsem kdy cetla, ale vůbec nechápu, za co je tak praniřovaný. Příjemný sloh, svižný dej, neprohlédnutelná zápletka, nečekané zvraty..... za mě dobrý :-)

17.02.2021 4 z 5

Zklamaná - to, co na mě dobře a příjemně působilo v Gilmorkách, mi v knize vadí.

26.10.2018 2 z 5

Dobré manželky Dobré manželky Louisa May Alcott

Krásná klasická záležitost. Odreagování a relax na pár stránkách.

14.09.2018 5 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Příjemné čtení na léto

20.07.2018 4 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Podle anotace a krásné přebálky jsem se těšila na úžasně propracovaný příběh ve trojí verzi. Bohužel jsem byla zklamaná hlavně z provedení - chybějící pojítko mezi všemi třemi verzemi knize hodně ubíralo.
Neurazí, nenadchne

03.10.2016 2 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Další z knih pana Vondrušky. Tentokrát je hlavní postavou Jiří Adam z Dobronína a já musím uznat, že moje srdcovka je Oldřich z Chlumu :) Tak jako i jiným mi ale vadil závěr - uspěchaný a zbrklý. JInak ale příjemná oddechovka. Více v recenzi :)

15.02.2016 4 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

První kniha, kterou jsem četla v roce 2016 a hned taková krása. Umění, literatura, láska i neštěstí. A ten závěr...... Za mě osobně krásná kniha, kterou jsem si oblíbila. Navíc mám ráda knížky, které mě motivují k dalšímu pátrání.

11.01.2016 5 z 5

Český lidový a církevní rok Český lidový a církevní rok Alena Vondrušková

Moc povedená knížka o tradicích a historii českého a moravského národa. Stojí za to mít ji v knihovně a nahlížet do ní v průběhu celého roku. Více pak v recenzi :)

15.12.2015 5 z 5

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Moc moc poveddená kniha, při které mě i mrazilo nad těžkým osudem žen před pouhým stoletím.
Určitě doporučuji :)

04.12.2015 4 z 5

Polévka z granátových jablek Polévka z granátových jablek Marsha Mehran

Za mně kniha bez většího zanechaneho dojmu. Jak je psano níže - námět dobrý, ale chybí tam in o pověstné "NĚCO "

17.11.2015 2 z 5

Znesvěcený hrob Znesvěcený hrob Zuzana Koubková

Co napsat - další z řady středověkých detektivek. Pro mě spíše průměr a navíc nemám ráda překrucování historických faktů. Ale jinak nemám až tak moc připomínek - prostě poklidné čtení pro nenáročného čtenáře. Žádná hitparáda, ale zase žádný propadák :)

05.11.2015 3 z 5

Bohové Efesu Bohové Efesu Ivana Špičková

Volné pokračování mého oblíbeného románu sice nepřekročilo pomyslnou laťku, nasazenou knihou Ve stínu arény, ale i tak je to velmi zdařilé čtivo. Jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla.
Více jsem se rozepsala na svém blogu :)

03.11.2015 4 z 5