Anne95 Anne95 komentáře u knih

Trest a smrt Trest a smrt Mats Olsson

Knížka mě velmi zaujala a těším se na další příběhy tohoto nevšedního novináře.

26.08.2017 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Někdy až nudné zdlouhavé popisy. Jiné pasáže čtete jedním dechem. Tragický osud hlavní postavy dodává jiný rozměr a knihu tím pozvedává. Mě to vcelku bavilo, i když jsem četla na etapy. Kniha ale určitě není pro každého, na někoho může být příliš drsné a naturalistické.

25.09.2019 4 z 5

Nelítostná Nelítostná Scott Bergstrom

Kniha se čte velmi dobře, je skvěle napsaná, ovšem příběh samotný je věcí jinou. Pokud by byla hlavní hrdinka starší, příběh by určitě působil uvěřitelněji a reálněji. Některá její rozhodnutí působí dost nelogicky. A všechny ty náhody, které jí usnadňují cestu nepůsobí reálně vůbec. Například to, že je hledaná v několika státech a stejně ji největší gangster v Evropě nepozná a v klidu s ní jedná, skutečně zvláštní. Nenáročná četba, která člověka příliš neobohatí, ale pobaví. Dle mého názoru na hranici young adult. 4* jen pro to, že se skvěle čte a příběh je napínavý.

18.11.2018 4 z 5

Lunapark Lunapark Richard Laymon

Po pár stránkách jsem se do knihy začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Strhující a mrazivé. To, jak příběh graduje je až k neuvěření. Jen napjatě čekáte, kdy se to stane. Proměna hlavní postavy je opravdu zvrácená. Dle mého názoru má příběh vše, co by mít měl. Doporučuji

30.09.2018 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Pouze pěkná obálka?
Knihu jsem začala číst s tím, že jsem nevěděla, že spadá do žánru Young adult. Obvykle tento žánr nečtu, takže jsem zapomněla, že jsou v těchto knihách všichni nadpozemsky krásní a hlavní hrdinové se chovají naprosto iracionálně, což mě vytáčelo celých 430 stránek.
Kniha mi velmi připomínala sérii Pád, nejspíše tím, že je psaná podobným stylem a hlavní hrdinka se rozhoduje mezi dvěma muži (spíše chlapci). Přičemž jeden se přiklání na stranu světla a druhý na stranu temnoty. Do obou je samozřejmě velmi zamilovaná a nemůže se rozhodnout.
Nejvíce se mi líbil začátek knihy. Postupem času, jak se příběh rozvíjel, byly události stále předvídatelnější a pohár iracionality začal přetékat. Knihu jsem dočetla s přemáháním a samozřejmě v nejnapínavějším okamžiku končí řádky, které oznamují, že pokračování se dočkáme v dalším díle. Pro mě má kniha pouze hezkou obálku, díky té jsem si knihu i přečetla, ale druhému dílu se určitě vyhnu. Dospívajícímu čtenáři by se kniha mohla zalíbit.

28.08.2018 3 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Od Heteši jsem četla již 4 knihy a tahle mě rozhodně bavila nejmíň. Ani už jsem ji nemohla skoro dočíst, ale přemohla jsem se. Obzvlášť závěrečná část s přeměnou je velká nuda. Spousta okamžiků byla předvídatelná. Zkrátka za mě zatím nejslabší, spíše doporučuji Morphin Red.

13.02.2018 3 z 5