AnnabethChase AnnabethChase komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha ma oslovila hlavne kvôli jej autorke Kerstin Gier. Jej predošlá séria Drahokamy doteraz patrí medzi moje obľúbené série. Gier vymenila cestovanie v čase za sny a to mi prišlo veľmi zaujímavé. Zo začiatku ma to moc nebavilo ale postupne ako sa dej prehlboval bol čoraz vtipnejší, dramatickejší a aj romantickejší. Jasper, Henry, Grayson a Arthur sa mi spočiatku zlievali do jednej veľkej chlapčenskej machule ale neskôr som sa ich naučila rozoznať a oceniť ich charakter. Musím sa priznať že táto Kniha snov sa mi páčila viac ako séria Drahokamy. Livine myšlienkové pochody boli vtipnejšie ako Gwendolynine a hlavne postavy boli oveľa milšie ako napríklad Gideon z Drahokamov. Knihe dávam päť hviezdičiek z piatich a už sa veľmi teším na daľšiu preloženú Knihu snov. Doporučujem všetkým vekovým kategoriam.

28.07.2014 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Kniha sa mi vôbec nepáčila. Kúpila som si ju kvôli zaujímavej anotácii a peknej obálka, avšak samotná kniha ma sklamala. Jacindine konania boli nereálne, naivné a hlavne detinské. Prezradiť „rodinné“ tajomstvo niekomu len preto, lebo sa mi páči a príde mi sympatický, je hlúpe. To ani nehovorím o Willovi. Bol vychovaný, tak aby ju zabil hneď, ako ju uvidí, ale on VYPOL hneď ako ju uvidel. Celá „love story“ bola postavená na hlavu.
Nápad knihy bol v podstate dobrý. Lenže ten autorka doplnila nelogickými postavami, ktorých reakcie boli ešte nelogickejšie. V knihe je napísané, že najväčšie tajomstvo draki (tvorov, ktorým je Jacinda) je, že sa dokážu premeniť do normálnej ľudskej podoby. Ja si nemyslím, že také veľké tajomstvo môže ostať skryté po stáročia, keď ho nejaká šestnásťročná baba prezradí prvému, chalanovi do ktorého sa zamiluje. Ďalšia vec je Will, ktorý sa ani slovkom nezmienil o Jacindinom tajomstve vlastnej rodine, ktorá ich loví už celú večnosť.

20.07.2014 odpad!