anna492 anna492 komentáře u knih

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Milá nenáročná knížka, co pohladí po duši, zejména jste-li milovník psů.

04.12.2021 4 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Tešila jsem se na klasickou detektivku, kde možná vyplave v průběhu vyšetřování na povrch nějaký ten škaredý škraloup z minulosti, který vysvětlí motivy pachatele... Tohle bylo ale úplně jiný, mnohem silnější, kafe. Občas si říkám, že psychicky náročnější knížky by měli mít na přebalu “ministerstvo zdravotnictví varuje…” Zrovna u téhle knížky by se to hodilo, protože ty kriminální činy, co kniha popisuje, jsem si nikdy nechtěla představovat ani na ně myslet. Slabším povahám nedoporučuji. Příjemně mě překvapila práce s jazykem, plná neobvyklých přirovnání a popisů. Naopak celkem mě nudilo všudypřítomné repetitivní pití kávy nebo horké čokolodády, které se mi chvílemi jevilo jako základový kámen knihy.

17.08.2021 4 z 5

Knihu jsem se rozhodla nedočíst, protože pro mě byla příliš psychicky náročná, nemohu tedy hodnotit. Kromě osudů lidí postižených černobylskou katastrofou se setkáváme s dalšími tragickými příběhy, např. při vysídlování národnostních menšin po rozpadu SSSR.

07.08.2021

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Je těžké hodnotit knihu jako takovou a nehodnotit přitom hlavní aktéry. Dianu mám ráda, myslím, že si hodně vytrpěla, nicméně kniha byla opravdu napsaná jednostranně. Jedná se vlastně o Dianin popis, ovšem z úst autora knihy. Ve snaze o objektivitu jsou v textu průběžně vzpomínky/komentáře i dalších osob, Dianiných přátel či rodiny. Tyto “další zdroje informací” však na objektivitě nepřidávají. Při četbě jsem si nejednou vzpomněla na Meghaninu Cestu za svobodou, inspirace touto knihou mi přijde více než zřejmá.

12.05.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka mě úplně psychicky vyčerpávala, atmosféra strachu mi vlezla pod kůži a bylo mi nepříjemné knihu číst. Kvůli tomu jsem v některých chvílích zvažovala i knížku odložit, ale zvědavost zvítězila a knížku jsem dočetla a jsem za to ráda.

21.06.2018 3 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy. Moc příjemně se četla, i když není to ten typ knihy, od které se nelze odtrhnout. Moc se mi líbilo dobové vyobrazení města.

27.08.2018 3 z 5