anetekna anetekna komentáře u knih

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Tato brilantní kniha popisuje úskalí muslimských žen a dívek, které jsou považovány za lidské bytosti šdo věku 8 let. Poté se z nich stanou věci v majetku barbarsky smýšlejících mužů, kteří nejsou schopni ovládat své animální pudy. Je to skvělá kniha, pro níž nemám nic jiného než slova chvály.

19.07.2022 4 z 5

Cirkus Karanténa Cirkus Karanténa Mike Jedinela (p)

Nečtu tento žánr úplně běžně. Tuhle knížku mi dala moje máma se slovy: "takový čtení jsi určitě ještě v ruce neměla, je to hodně silný a emocemi to tříská zleva doprava". Neváhala jsem ani minutu a knihu jedním vrzem přečetla.

Hned od úvodu mě to krásně vtáhlo do děje a já si mohla zafantazírovat, jaké to je být potápěčem v Thajsku a zhmotňovat své sny, které autor vštípil své hlavní postavě. Je to silný příběh se spoustou krásně a procítěně popsaných míst v nejrůznějších koutech světa. Kniha mě dostala a nepustila. Mísí se zde realita všedních dní s mimomanželskými vztahy a všudypřítomnou politikou, která nás chtě nechtě všechny ovlivňuje. Není zde ani slovem zmínka o kovidu, jak je uvedeno v jedné z předchozích recenzí uživatele, který knihu ani nedočetl. A zde tvrzení, že se kniha nemá soudit podle obalu, platí naprosto.

Text se četl celkem dobře, i když sazba je to jediné, co bych knize vytkla. Tahle kniha si rozhodně zasloužila profesionální vydavatelství, které narozdíl od autorů samo vydavatelů přesně ví, jak má kniha vypadat.

Teď už mi nezbývá, než se těšit na další knihu tohoto velice talentovaného autora.

19.07.2022 5 z 5