aneta3874 aneta3874 komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha má výbornou atmosféru, kterou se drží od prvních stran až do konce. Bohužel mě zklamalo celkové rozuzlení, které mi připadalo natolik neuvěřitelné, že podkopalo nejen fyzikální zákony.

18.09.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Héroická kniha, která lidi donutí přemýšlet nejen nad sebou samým, ale i nad vlastním osudem. Pro mě byla jednou z největších inspirací, která se mi kdy dostala do rukou.

18.09.2015 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Pokud máte rádi děj, který vás nenechá spát... Pokud chcete, aby se vám o knize zdálo, jednoznačně si musíte přečíst tuto knihu. Duševní nemoci jsou jedním z hlavních témat dnešní doby a autorka je vykresluje bravůrně, celou atmosféru boje hlavní hrdinky se svou vlastní psychikou dotváří i fakt, že je sama matkou, která ztratila své dítě. Tato kniha vás přesvědčí, že mateřské pudy dokážou cokoli. Prakticky po celou dobu knihy si s vámi autorka hraje, tudíž je jen na vás, jakou cestou se vydáte a komu budete věřit.

18.09.2015 5 z 5

Absolutní moc Absolutní moc David Baldacci

Kniha, která přeběhla dobu a názorně ukazuje, co všechno by byla schopna utajit americká vláda v případě krize. Také mě zaujal rozklad lidské osobnosti, která si z počátku myslí, že dělá dobrou věc. Závěr ale ukáže, že ne všechno, co rádoby musíme dělat, je klíčem ke spokojenému životu, ale vede k rozkladu osobnosti.

25.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Špičková kniha Nesba je jeho nejpoutavějším dílem. Od začátku do konce si se čtenářem hraje a nutí ho přemýšlet. Zvláště doporučuji číst knihu v zimě, když sněží, zážitek z díla se tak ještě umocní.

25.11.2014 5 z 5