Andis666 Andis666 komentáře u knih

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Tohle je skvělá kniha, od které se dalo jen těžko odtrhnout. Propojuje vědecké poznatky s praxí a obsah je velmi zajímavě a čtivě vyjádřen. Rozhodně ovlivnila moje jednání, myšlení i vztahy. Přečetla bych si ji znova.

16.04.2021 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Takhle kniha je nejspíš pro lidi kteří jsou na počátku své duchovní cesty, řeší špatné myšlenky a mají málo sebelasky a spoustu problémů. Na základě pozitivních recenzí jsem si ji koupila, ale pro mě není.

31.08.2020 odpad!

Nedovolte mozku stárnout Nedovolte mozku stárnout Allen D. Bragdon

Tuhle knihu moc doporučuju, naprosto předčila moje očekávání. Čekala jsem jen knihu naplněnou nějakými testy a nic moc informací, ale hodně mě překvapila a přečetla jsem ji jedním dechem.
V první řadě je tam stručně a jasně popsáno základní fungování mozku. Dál je naplněná zajímavými vědeckými poznatky - např. o rozdílech mezi stárnutím mozku vysokoškoláka a člověka bez vysoké školy, ale i mnohem mnohem víc. Jsou tam vysvětlené techniky jak předcházet stárnutí mozku a k tomu jsou uvedeny výzkumy, které tvrzení potvrzují. Člověk si vytvoří představu i tom, jak moc asi jednotlivé techniky fungují.
Jsem moc ráda, že jsem na tuhle knihy narazila už v mých 26 letech. Vyvolala ve mě ještě větší zájem o mozek a zároveň mi dala informace o tom, jak moc je důležité "nenechat mozek stárnout" :)

16.04.2021 5 z 5

Posilovna pro mozek Posilovna pro mozek David Perlmutter

Tahle knížka pro mě byla opravdu velkým přínosem a přivedla mě na spoustu nových informací a myšlenek. Opravdu propojuje vědecké poznatky se "starým" poznáním. V určitých částech je to spíše jen o vědeckých poznatcích. Knihu doporučuju lidem, kteří se už aspoň nějakou chvíli zajímají o neurovědu. Tahle kniha pracuje s výrazy, se kterými se běžně nepotkáváme a v určitých chvílích zachází hodně do hloubky (amygdala je samozřejmostí, volné radikály, mitochondrie, nrf2, atd..). Pouze 4 hvězdy dávám proto, že asi tak v polovině knihy, jsem myslela, že přestanu číst. Připadalo mi to jako zbytečné povídání o ničem. Potom ale přišly kapitoly, díky kterým jsem byla moc ráda, že jsem vydržela. Člověk se dozví vliv mitochondrií na zdraví našeho mozku, hyperbarické terapii, vitamínech, přínos meditace a půstu. Na konci knihy, je nějaký šamanský program na posílení mozku, který obsahuje věci, se kterými osobně úplně nesouhlasím.

16.04.2021 4 z 5