Nedovolte mozku stárnout

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha kombinuje poznatky neuropsychologie o tom, co se v průběhu života (zejména stárnutí) děje s naším mozkem, s testy a technikami ukazujícími, jak si až do stáří zachovat přesně pracující mysl. Autoři radí, co dělat, když se objeví známky poškození paměti. Čtenáři se také dozvědí, které problémy paměti a myšlení jsou běžné a není třeba se jimi znepokojovat. Kniha přístupnou formou přináší nejnovější výzkumná zjištění a je odlehčená hrami a hádankami. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49353/nedovolte-mozku-starnout-49353.jpg 44
Žánr:
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Portál
Originální název:

Use it or lose it! How to keep your brain fit as it ages, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Nedovolte mozku stárnout

Andis666
16. dubna

Tuhle knihu moc doporučuju, naprosto předčila moje očekávání. Čekala jsem jen knihu naplněnou nějakými testy a nic moc informací, ale hodně mě překvapila a přečetla jsem ji jedním dechem.
V první řadě je tam stručně a jasně popsáno základní fungování mozku. Dál je naplněná zajímavými vědeckými poznatky - např. o rozdílech mezi stárnutím mozku vysokoškoláka a člověka bez vysoké školy, ale i mnohem mnohem víc. Jsou tam vysvětlené techniky jak předcházet stárnutí mozku a k tomu jsou uvedeny výzkumy, které tvrzení potvrzují. Člověk si vytvoří představu i tom, jak moc asi jednotlivé techniky fungují.
Jsem moc ráda, že jsem na tuhle knihy narazila už v mých 26 letech. Vyvolala ve mě ještě větší zájem o mozek a zároveň mi dala informace o tom, jak moc je důležité "nenechat mozek stárnout" :)

Doporučujeme

Proč spíme
Proč spíme