alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Klasická romance, možná spíše pro mladší čtenářky. Splňuje svůj účel jako odpočinková četba.

14.01.2016 3 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Zajímavé vyprávění, jak žije autista. Místy dosti vtipné, naopak pasáž o tom, je autistu léčili psychiatři je naopak až děsivá.

14.01.2016 4 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Moc pěkné, čtivé, příběh rychle ubíhá. Trochu jsem si zvykala na africká jména, je to zase něco jiného než severské detektivky. Moje první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední. Za mě 5 hvězdiček.

10.01.2016 5 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

V rámci série slabý díl. Zajímavé mi to nepřišlo, konec byl zřejmý, neb vraha známe. Příliš drsné. Vztah hlavní dvojice se nijak neposouvá, takže kdo nečtete všechny díly, můžete v klidu tento vynechat.

06.01.2016 2 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Rodinná historie, vzpomínání napsané celkem civilně a místy sladkobolně. Některé intimní drobnosti bych snad ani vědět nemusela. Jinak zajímavé čtení.

06.01.2016 4 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Osobně se mi příběh líbil. Je napsán čtivě a celkem rychle odsýpá. Schéma románu tedy není nijak překvapující, dá se čekat - tajemství autor odhaluje celkem brzo, a pak se čtenáři společně s hlavními hrdiny musí už jen vypořádat s následky.
Co se mi moc líbilo, byl opravdu plastický popis obav rodičů o své již dospělé dítě. Už jen pro tohle stojí knížka za přečtení. Prostě malé děti - malé starosti, velké děti - velké.

05.01.2016 3 z 5