alouch alouch komentáře u knih

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Za mě naprostá spokojenost, protože se moje detailistická povaha mohla vyřádit. Michal Kliment velice pěkně střídá styly slohu, vyprávěcí perspektivu a vše odpovídá své době, takže žádné anachronismy.

27.11.2016 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Dalo by se možná říct, že jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih. Četla jsem překlad od pana Hilského, nezněl sice tak pohádkově jako některé ostatní, ale je potřeba přihlédnout i k faktu, že on je na Shakespeara největší odborník. Čili překlad byl defakto nejpřesnější, takže jsem četla skutečného Shakespeara :)

06.04.2016

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Je až děsivé, jak je vše pravdivé. Měla jsem možnost ve Francii chvíli žít, a abych to zvládla bez úhony, někdy to vyžadovalo přestat logicky přemýšlet a nechat se jen tak volně unášet proudem. Ale stálo to za to, Francie je země nádherná ve všech ohledech.

09.09.2015 5 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Konečně jsem přišla na to, proč dílo Neila Gaimana tak hezky brnká "na moje struny". Může za to velmi vytříbená kombinace Célinovského pojetí světa a Pratchetovského přístupu k nadpřirozenu. Céline vyobrazuje svět bez příkras, lidi a jejich činy ukazuje v jejich nahé a někdy i nepěkné podstatě. Pratchet zase kombinuje více pohledů dohromady a vytváří tak harmonicky fungující celek. A to vše se sešlo v Sandmanovi. Díky za taková díla.

23.02.2015 5 z 5

Aucassin a Nicoletta Aucassin a Nicoletta neznámý - neuveden

Na svou dobu poměrně odvážné dílo, neboť parodizuje a malinko zesměšňuje tehdejší ideály. Aucassin a Nicoletta jsou krásní, silní, především bloňďatí a oba pochází z významných antických měst. Zde jsou všechny středověké hodnoty úmyslně přemrštěny, takže působí v porovnání s ostatními díly té doby úsměvně.

15.08.2014 5 z 5

Poslední kabalista z Lisabonu Poslední kabalista z Lisabonu Richard Zimler

Jak už to u detektivkách bývá, děj je lehce zamotaný a někdy i spletitý. Občas jsem možná nechápala motivaci postav. Nicméně kniha je po stylistické a obsahové stránce výborná. Zejména oceňuji zobrazení židovských reálií uprostřed středověkého Lisabonu.

21.02.2015 5 z 5