Alivis Alivis komentáře u knih

Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Eduard Stehlík

Je to krátký, sice moc čtivý, ale notně osekaný náhled do života speciálních sil. Samozřejmě běžně nemůžeme znát mnoho podrobností z důvodu utajování, ale je to zajímavé z hlediska osobního příběhu a vývoje takového příslušníka speciálního útvaru. Nepřímo ukazuje, proč jsou mise vojáků v zahraničí a společná cvičení důležité.

29.01.2023 5 z 5

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Jolana Voldánová

Když se má přímo volit hlava státu, je dobré něco vědět o kandidátech. Babiše člověk zná už až moc dobře na to, aby se spíše poohlídl po ostatních kandidátech. Mám k armádě blízko, ale přece mě zajímalo, co se ještě skrývá za červeným baretem a nablýskanými metály. To, co jsem objevila, je člověk nesporné integrity a hloubky, se smyslem pro povinnost a sebeovládání a je zároveň jistým sympatickým způsobem skromný. Jeho životní dráha je neobyčejná a má velice zajímavé zkušenosti, takže jsem moc zvědavá, co ve funkci předvede. Kniha je jako on: odpovědi stručné, jasné a k věci, ale uvádí i humorné historky a je schopen sebereflexe. Celkově je kniha čtivá a poučná nejen o jeho životě, ale i fungování armády nebo NATO a diplomacie.

29.01.2023 5 z 5

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Sám spisovatel sice svou knihu charakterizuje jako filozofický dystopický thriller, ale nemusíte mít žádný strach z těchto prapodivných slov. Nepotřebujete znát ani korporátní terminologii, ani dějiny ontologie a epistemologie. Děj má sílu, spád a plynulost Viktoriiných vodopádů (tedy před tím, co vyschly) a kniha je s největší pravděpodobností natřena neviditelnou lepící vrstvou, nebo nějakým preparátem vyvolávajícím závislost až typu Stockholmského syndromu. Její obsah vás sice mučí, ale navzdory tomu se mu s masochistickou radostí poddáváte, protože odložit ji na noční stolek vyžaduje nadlidské úsilí a stejně vás nenechá v klidu spát. Více v recenzi zde. https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/korporac-pavla-henika-cteni-ktere-vam-musi-nekdo-vytrhnout-z-ruky-12336

22.01.2020 5 z 5

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Prvotina Pavla Hénika s názvem Manekýni se ke mně dostala trochu náhodou, ale ty dvě noci stály za to. Více v recenzi zde: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/proc-je-potreba-vyzkouset-vice-druhu-jogurtu-s-probiotickou-kulturou-11645

22.01.2020 4 z 5