Aliet22 Aliet22 komentáře u knih

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Chvíli mi trvalo než se mi knížka dostala pod kůži. Ale po pár desítek stránkách jsem ji nemohla odložit a nakonec jsem ji přečetla za tři dny. Skvělý příběh pro všechny co se rádi toulají divočinou a vždy chtěli nějaké to lesní dobrodružství.

06.06.2024 4 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

(SPOILER) Hlavní hrdina ví, jak bude probíhat jeho život - od začátku do konce. Kniha mi při čtení připoměla "Alchymistu" od Paula Coelho. S rozdílem, že tady se protagonista se svým osudem smířil a nám čtenářům říká, že s tím nemůže nic udělat. Možná jsem čekala trochu víc, taky mi trochu vadil lhostejný postoj, ke kterému se postava Billyho ubírala. Prvek mimozemšťanů a jejich chápání času tomu dal větší smysl. Ale jinak pohodové rychlé čtení.

06.06.2024 2 z 5

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Ke knize jsem přišla díky filmu, kde byl zmíňen Bukowskiho citát. To bylo i poprvé co jsem o něm slyšela. Sice mne překvapilo jak sprostě a surově píše a není to pro každého. Ale mě se tento jeho styl líbí a díky němu jsem objevila další americké básniky. Takže doporučuji, pokud vám nevadí na každé stránce číst silnější slovo pro prostitutku nebo postelové hrátky.

06.06.2024 5 z 5