Ali1960 Ali1960 komentáře u knih

Dvojí domov Karla Kyncla Dvojí domov Karla Kyncla Karel Kyncl

Mám 6 knížek reportáží skvělého mistra slova pana Kyncla. Při čtení vždy slyším jeho nezaměnitelný hlasový projev. Skvělé čtení... Doporučuji

14.03.2015 5 z 5

V Buckinghamu otevřeno V Buckinghamu otevřeno Karel Kyncl

Při čtení stále slyším nezapomenutelný slovní projev pana Kyncla. V Anglii jsem nikdy nebyla, ale díky těmto reportážím jsem se hodně dozvěděla i pobavila. Určitě doporučuji !

14.03.2015 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Když si člověk přečte, že jen v Treblince zůstalo minimálně 700 000 lidí je to hrůza, kterou
si neumím domyslet. Představuji si, tu pyramidu knih, nebo hodin filmů, kdyby měl být každý
jednotlivý lidský osud zaznamenán...Pan Glazar měl v osudu přežít a podat svědectví.
Kniha se mi místy četla obtížně, zvláště část po útěku - zbytečně obšírná.

02.03.2015 4 z 5

Křižovatka zvaná Balkán Křižovatka zvaná Balkán Martin Ježek

Tato forma reportážních knih mě moc baví. Ze střípků jednotlivých kapitol si skládám obrázek
o zemích, které autor popisuje. Zvlášť když jsou to země, do kterých tak často nezavítáme. Je to
takový předkrm a to hlavní si najdu třeba na netu.

23.02.2015 5 z 5

O lidech v Beskydech O lidech v Beskydech kolektiv autorů

Tato kniha se nečte lehce - váží 2 kg. Musíte si ji položit na stůl a teprve potom začít obracet téměř 500 stránek. V nich jsem se dočetla o uměleckém nadání, statečnosti, ale i obyčejném životě lidí z hor. Je zde hodně zajímavých fotografií a je dobře, že prostřednictvím této knihy je můžeme vidět. Kdo se chce dozvědět o minulém, ale i současném životě v Beskydech, tak tato kniha ho určitě nezklame.

08.01.2016 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Na tuto knížku určitě nezapomenu - téma, psychologie postav, nečekaný závěr...A právě ten závěr mi nedal spát... často přemýšlím, zda se dá OSUD obejít či obelhat ?SPOILER! Kdo měl větší šanci na život : Anna nebo Kate ? Logicky, prakticky, statisticky a nevím jak ještě 100% Anna . Jenže...? Vím, že je to jen emotivní smyšlený příběh, ale i v opravdickém životě to tak chodí.

30.03.2015 5 z 5

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Předchozí knížka(Příručka špatné matky) se mi líbila více. Myslela jsem, že děj bude navazovat na tuto knihu, ale je to nový příběh se zajímavým rozluštěním .

14.03.2015 4 z 5

Příručka špatné matky Příručka špatné matky Kate Long

Dvě odpoledne jsem se skvěle bavila laskavým humorem. Pro mne - pohlazení po duši... Už se těším na další knížky této autorky.

11.03.2015 4 z 5

Osady a samoty Zadních hor Osady a samoty Zadních hor Petr Andrle

Další pokračování o mých milovaných Beskydech. Krásné fotky, zajímavé osudy lidí. Kniha na spoustu zimních večerů a tip na pěkný dárek

23.02.2015 4 z 5

Cestami lesními od Lysé až po Radhošť Cestami lesními od Lysé až po Radhošť Petr Andrle

Krásná kniha o mém okolí. Mnohé jsem se dozvěděla. Spousta pěkných fotek, ale i takových,
které v knize nevypadají moc dobře (malé rozlišení). To je ale jediná výtka. Dík celému kolektivu...

23.02.2015 4 z 5