admin admin komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dcerka to dostala pod stromeček. Museli jsme to schovat. Nemohu hodnotit celou knihu, ale začátek je plný vulgarit, nehezkých výrazů a násilí na zvířatech. Pro malé děti opravdu nedoporučuji.

30.12.2019

Tajemství Vlčí rokle Tajemství Vlčí rokle Oldřich Kašpar

Dobré originální dobrodružné povídky zasazené do naší historie. Pěkně napsáno. Téměř celé se to dobře četlo.

16.04.2015 4 z 5

Rakve útočí Rakve útočí Ludvík Souček

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. Asi jsem měl jiné očekávání.

16.04.2015 2 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Blázni z Hepteridy opravdu stojí za přečtení. Děj je poutavý, neotřelý a plný zajímavých zvratů. Příběh se četl jedním dechem. Trochu mě sice zarazila tendence autora poměrně často vysvětlovat technologické postupy vzdálené budoucnosti na základě technologie sedmdesátých let (např. magnetofonové pásky, způsoby řešení hlasového ovládání výtahu apod.), ale jinak moc dobré. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

20.03.2015 4 z 5

Dobrodružství kapitána Hatterase Dobrodružství kapitána Hatterase Jules Verne

Opět klasický Verne. Kdo již toho četl více, najde stejné schéma vyprávění zasazené do jiného prostředí, podobné zápletky, podobné charaktery hrdinů, podobné situace často vyhnané až do krajnosti. Poutavost vyprávění se však nedá upřít.

02.03.2015 3 z 5

Krásný janičár Krásný janičár Rado Murnik

Velmi dobře a poutavě napsáno. Zajímavé je, že popis chování muslimů na území, které dobili nebo na ně dělají nájezdy, je tolik podobné aktuální situaci ve světě.

08.02.2015 5 z 5

Zkrvavený půlměsíc Zkrvavený půlměsíc Janko Veselinović

Velmi dobře napsáno, něco jako Nikola Šuhaj. Umožní poznat srbskou mentalitu.

27.01.2015 5 z 5

Chancellor / Syn moře Chancellor / Syn moře Jules Verne

Verne je mistr slova. Tento příběh je však krapet drsný. Druhý příběh také jde, je jen trochu jednoduchý a předvídatelný.

18.01.2015 4 z 5

Syn moře / Vilém Tell Syn moře / Vilém Tell Kuzma (p)

Nebyl to špatný příběh, nicméně všechno bylo příliš předvídatelné a jednoduché. Příliš mnoho úžasných náhod, které se nestávají.

15.01.2015 2 z 5

Pandur Trenk Pandur Trenk Zdeněk Vyhlídal

Velmi dobře napsáno. Je to čtivý román. Bohužel popsané intriky vůči Trenkovi se několikrát opakují v různých reáliích, až mu nakonec zlomí vaz. Zajímalo by mě, zda to tak bylo i ve skutečnosti, či jde jen o autorovu fikci. Každopádně dobrý román o jedné z historických postav spjatých s Brnem.

15.01.2015 4 z 5