adales adales komentáře u knih

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Výborná kniha, plná zajímavých a podnětných myšlenek, které jsem do té doby neslyšel. Je pravda trochu náročnější na čtení, nejde jen tak proletět - některé odstavce jsem musel číst opakovaně, abych opravdu pochopil myšlenku a sdělované informace. Kniha určitě ale stojí za přečtení a já se k ní určitě ještě vrátím.

28.02.2021 5 z 5

Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Maryanne Wolf

Není to špatná kniha, nicméně většinu z toho, co jsem tam četl, jsem už si přečetl někde jinde. Moc mě nebavila ta část, vysvětlující proces čtení tak, jak je zaznamenává a zpracovává mozek. Naopak více mě zaujal část, kde se vysvětluje souvislost mezi čtením a rozvojem osobnosti. Kniha by na můj vkus mohla být o trochu stručnější, občas mi připadalo, že se v některých chvílích autorka zbytečně rozepisuje.

28.02.2021 3 z 5

Výborná kniha. Tak akorát stručná, aby nezabředávala do větších detailů, ale byla stále schopna podat jasně a přehledně danou tématiku. Spousta dobrých myšlenek a souvislostí, které mě dříve nenapadly. Určitě si ji přečtu znova.

28.02.2021 5 z 5