Abigail8 Abigail8 komentáře u knih

Jedna z najsmutnejsich knih, ktore som, kedy citala, ak nie najsmutnejsia. Zacina tak zvlastne, najskor mi nesadol autorkin styl - hlavne opakovanie slov, prilisne pouzivanie zdrobnenin. Nakoniec ale odviedla skvelu pracu. Co to o holokauste mam precitane a napozerane, ale kniha sa mi neskutocne dostala pod kozu. Ked si uvedomujete tie hrozy, co museli vtedy ludia prezit. Knihu by som urcite zaradila medzi povinne citanie. Este raz dakujem autorke, ze zivot pani Violy "zvecnila", zomrela tri dni potom, ako som knihu precitala. Jej pribeh si budem pamatat navzdy.

09.06.2017 5 z 5

Básnik smrti Básnik smrti Michael Connelly

Connelly patri medzi mojich najoblubenejsich autorov, toto bola prva kniha bez Harryho Boscha, ktoru som od neho citala. Opat nesklamal, vynikajuci namet, uplne mi vyhovuje jeho styl pisania...akurat zaver. Neviem, mne sa to zdalo uz trosku "cez". Ale to je iba moj nazor.

09.06.2017 4 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Tento typ autoriek nevyhladavam, nakolko to nie je moja "salka kavy". Ale po vsetkych detektivkach sa mi zachcelo zmeny, tak som siahla po tejto knihe a teda prijemne prekvapila. Hned som sa do nej zacitala, oblubila som si obidve hlavne hrdinky, mozno tam bolo na niekoho vkus vela vnutornych monologov, ale mne to vobec nevadilo. Pribeh zo zivota, ktory sa moze bohuzial hocikedy pritrafit kazdemu z nas, bolo zaujimave sledovat, ako sa s tym jednotlive postavy vysporiadali. Ked budem mat opat naladu na nieco romanticke, urcite siahnem po tejto autorke, nakolko sa mi jej styl pisania velmi pacil.

06.05.2017 5 z 5

Anin dar Anin dar Cecilia Samartin

Krasna. Jedna z tych, ktore si navzdy zapamatate a este dlho po precitani budete o nej premyslat. Pribeh jednoduchej zeny, ktora si toho vela vytrpela, ale svojou laskavostou, trpezlivostou a nesebeckostou moze byt prikladom pre kazdeho z nas. Zaver mozno pre niekoho velmi idylicky, ale hlavna hrdinka si to zasluzila. Navyse autorka je skvela rozpravacka, kniha nema hluche miesta, stale sa nieco deje. Za mna jedna z najkrajsich, ake som citala.

30.04.2017 5 z 5

Za riekou Styx Za riekou Styx Patricia Cornwell

Asi do polovice som mala zmiesane pocity. Zdala sa mi miestami dost drsna, nerobilo mi dobre citat ako trpelo a zomrelo male dievcatko, na moj vkus dost podrobne opisane, ale zasa ako som neskor zistila, pre celkovy dej to bolo dolezite. Taktiez ma nebavi velmi citat pri detektivkach o vedlajsich problemoch vysetrovatelov a tu mi isla ta pasaz s Lucy a Marinom dost na nervy, spravali sa ako nezreli pubertiaci. Do polky za mna priemer, ale potom som nemohla pustit knihu z ruky, kym som ju neprecitala. Poslednych sto stran som hltala stranu za stranou. Vraha som sice od zaciatku tipovala, ale nakoniec to bola dost dobra detektivka. Vela veci do seba zapadlo a hlavnu hrdinku si nejde neoblubit, takze v konecnom dosledku odporucam :)

30.04.2017 4 z 5