aaamirka aaamirka komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Fikci často nečtu a proto jsem začínala číst s lehkou nedůvěrou. I když jsem po cca 100 stranách vytušila souvislosti (přibližně), musím říct, že mě to bavilo. Na styl psaní si člověk rychle zvykne, krátké kapitoly nabízí vždy úhel pohledu některé z hlavních hrdinek. V knize se mísí humor, napětí i závažná témata. (Kdo hledá thriller, hledejte jinde!) Je dobré si připomenout, že věci nemusí být takové, jak se na první pohled zdají.

15.12.2022 4 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Možná je to tím, že právě řeším svou roli v rodině jako matka, ale byla jsem tímto příběhem naprosto konsternovaná. Autorka má výjimečné nadání a um vylíčit jednotlivá fakta přesně, bez zbytečné dramatizace a přesto byl dopad jejích slov neskutečně silný. Tento příběh rozhodně není černobílý a ještě dlouho ve mně bude doznívat.

03.02.2019 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Strhující příběh o silné ženě. Četla jsem německou verzi z roku 2020. Autorka hned na přebalu knihy tvrdí - podle skutečné události. Na konci knihy v epilogu a shrnutí je nám detailně představena celá rodina, což dodává knize na autentičnosti Snažila jsem se o Cilce dohledat více informací a narazila na velké rozpory s realitou. Smutné je, že skutečná Cecilie Kleinová nikde nechtěla o svém utrpení mluvit, pobyt v gulagu dokonce zamlčovala. Bohužel si spisovatelka Heather Morris pro její fiktivní román vybrala zrovna její jméno.

19.07.2023

900 kilometrů...: o španělském putování 900 kilometrů...: o španělském putování Václav Hanák

Hned po přečtení pár prvních stran jsem si uvědomila, že s tímto druhem humoru prostě nesouzním. Autor má nepochybně načteno, ale věty jsou úsečné a plné sarkasmu. Vše namícháno se slovníkem historickým, divadelním, lidovým… Kniha by mě k absolvování poutě nenamotivovala, ještěže ji mám již za sebou. Knihu nehodnotím, protože jsem ji nedočetla. Posílám ji dál, své příznivce si určitě najde.

20.11.2022