8bitsamurai 8bitsamurai komentáře u knih

Šachista začátečník - základy moderního šachu Šachista začátečník - základy moderního šachu Karel Zmatlík

Asi nejlepší a nejznámější česká kniha pro začátečníky. Po přečtení bych doporučil knihu Šachy - hra královská od Ladislava Alstera.

29.01.2022 5 z 5

Šachy - hra královská Šachy - hra královská Ladislav Alster

Bible všech českých šachistů. Před touto knihou bych doporučil přečíst Šachista začátečník od Karla Zmatlíka.

29.01.2022 5 z 5

777 - Písek slaví narozeniny (1243-2020) 777 - Písek slaví narozeniny (1243-2020) kolektiv autorů

Vydána k 777 letému výročí založení města Písku. Fotografie z minulosti i současnosti města Písku. Vzácný a krásný kus. Již se nedá prakticky sehnat

21.01.2022 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Kniha je zajímavá z pohledu vojenské strategie v dávnověku.
O knize rovněž panuje mýtus, že by si ji měl přečíst každý manager a znalosti z ní aplikovat do vedení lidí a podniku. S tím nemohu souhlasit. I když tam nějaké poučky jsou a dají se aplikovat na běžný život, jsou velmi jednoduché a průměrně inteligentní člověk je nepotřebuje číst v knize.

25.12.2019 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Velmi mě překvapilo, že tak mladý člověk může napsat svůj životopis. To překvapení bylo ale příjemné a kniha má rozhodně co nabídnou. Dobře čte, je zábavná a upřímná.

25.12.2019 3 z 5

Příkazový řádek v Linuxu Příkazový řádek v Linuxu Pavel Kameník

Kniha je velmi dobře zpracovaná, bohužel je to s ní jako s Linuxem. Něco funguje, něco ne.

12.11.2019 3 z 5

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Knihu jsem po přečtení odnesl do kontejneru na papír. Předtím jsem ji ještě ale roztrhal, aby ji náhodou někdo nevylovil.
Autor rozhodně umí psát, ale obsah knihy byla duševní rakovina.

12.11.2019 odpad!

Cesta želvy Cesta želvy Curtis Faith

Zajímavá kniha, která toho hodně slibuje. Bohužel si nemyslím, že to i splňuje. Český překlad je nekvalitní a kniha obsahuje překlepy.

12.11.2019 1 z 5