1987 1987 komentáře u knih

Rozchod Rozchod Katie Kitamura

Toto je pravdepodobne kvalitná literatúra. Občas som sa nad niečím pozastavil, ale inak je pre mňa táto kniha jemná, sivá a zabudnuteľná ako jej obálka.

16.04.2020

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Naivná romantika? Iste, ale o ňu nejde. Vlk Larsen má čo povedať a bude mať čo povedať aj o dvesto rokov.
Takto vyzerá dobrodružný román.
Keď pocestujem v čase, tak: mladý DeNiro ako kapitán, Tom Hardy ako Johanson, Boy A ako Hump a mladá Binoche ako slečna Maude. Môže byť, nie?

23.04.2019 4 z 5

Ty to zvládneš -Můj život s Jackem Kerouacem Ty to zvládneš -Můj život s Jackem Kerouacem Edie Kerouac-Parker

Ak máte Kerouaca radi, tak je to do zbierky pekná kniha. Inak, jak písal freejazz, nie je to žiadna "literatúra", skôr zápisky - kde sme boli, čo sme robili.

Napriek tomu vo mne zostal pocit, aká bola pre Jacka Kerouaca škoda, že túžil po zážitkoch, čo by viedli k tragédii. A ako je to dobre pre literatúru - najlepšie diela by nenapísal, keby sedel v americkom dome so zeleným dvorom a zlatým retrieverom.

Rovnako dojemná je aj naivita, láska a oddanosť Eddie - musela to byť fakt dobrá ženská.

11.04.2019 3 z 5

Démon zblízka: Biografie Henry Millera Démon zblízka: Biografie Henry Millera Erica Jong

(Pre Henryho a jeho fanúšikov) dôležitá kniha. Henry ako mysliteľ, svätec, duchovný mecenáš, spisovateľ (listov). Ale predovšetkým ako človek očami iného človeka, ktorý ho dobre chápal a prekukol.

Za lepenú väzbu by sa malo trestať odňatím licencie. Na druhej strane, Votobia prináša tituly, o ktoré by iné vydavateľstvá ani nezavadili.

07.02.2019 4 z 5

Podzemníci a Tristessa Podzemníci a Tristessa Jack Kerouac

Jaj, hodnotit knihy, to je take...
Kazdopadne, Podzemnici super (musite sa k nim, samozrejme, prekopat), a Tristessa je... smutna, řekněme. Proste, drogy su zle.

07.08.2018

Hodina vlka Hodina vlka Jaroslav Klus

Z precitania knihy mam dojem, ze autor musi byt sympatak, s ktorym by som si rad sadol na pivo a prekecal vecer. Preto ma to hodnotenie mrzi.

23.07.2018 1 z 5

Henry & June Henry & June Anaïs Nin

NEGR to povedal spravne.

18.07.2018 4 z 5

Emócie Emócie Džigme Rinpočhe

Silná a vypredaná kniha.
Stiahnut ju mozete tu: http://www.bodhipath.cz/novinky/dzigme-rinpoche-emocie-kniha-zdarma-ke-stazeni

23.02.2018 5 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Jedna z najhorsich knih, ake som cital. Uprimna asi ako telefonat brigadnika z callcentra pat minut pred zaverecnou.

Igrediencie sice dobre - (po)vojnova zapletka, rozbity vztah, smutne dieta a (akoze) magia - ale ten remeselnik... Slaby ako informatikove hamstringy.

Knihu som ucelovo zabudol v autobuse v Jaromeri. Vopred sa ospravedlnujem objavitelovi tohto pokladu.

23.02.2018 odpad!

Oko Oko Vladimír Balla

Balla vie.

22.02.2018 4 z 5

Záblesk duše Záblesk duše Hubert Mania

Krasna kniha. Venujte jej pozornost a cas. Idealne, ked na vas po jej docitani spadnu styridsiatky teploty - halucinacie potom mozu byt prenadherne.

21.02.2018 5 z 5

Ransom Ransom Jay McInerney

Krasna chlapska, chlapcenska kniha. Radost z pisania a prepisovania, Amerika, aku mam rad. Ano, "a ten konec ovšem...".

21.02.2018 5 z 5

Biely vrabec Biely vrabec Ladislav Ballek

Krasna kniha. Bohaty jazyk. Vyskusajte. Niekedy premyslam nad tym, ako by knihu autor napisal dnes - ako by do nej zaradil dnesne vydobytky a sklamania.

19.02.2018 5 z 5

Abeceda mladého detektíva Abeceda mladého detektíva Erich Ballinger

Jedna z najlepsich knih, ake poznam. Vesela, vtipna, s nadhladom. Pre dobrodruzne deti a ich rodicov, ale aj pre nedobrodruzne deti, aby ich dobrodruzstva zacali zaujimat. Krasne ilustracie, clovek ma pocit, ze cita krimikroniku v novinach. Vyborna vec.

27.09.2017 5 z 5