Démon zblízka: Biografie Henry Millera

Démon zblízka: Biografie Henry Millera https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47918/bmid_demon-zblizka-biografie-henry-mille-30E-47918.jpg 4 11 2

Démon zblízka je dílem překvapivě intimním a hluboce upřímným. Chrání Millera před ukvapenými soudy o jeho misogynství a zhýralosti. Přesvědčivě odhaluje vášeň, nestoudnost a energii, která určovala jeho život a dílo.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Votobia

The Devil at Large , 1993

1987
07.02.2019 4 z 5

(Pre Henryho a jeho fanúšikov) dôležitá kniha. Henry ako mysliteľ, svätec, duchovný mecenáš, spisovateľ (listov). Ale predovšetkým ako človek očami iného človeka, ktorý ho dobre chápal a prekukol.

Za lepenú väzbu by sa malo trestať odňatím licencie. Na druhej strane, Votobia prináša tituly, o ktoré by iné vydavateľstvá ani nezavadili.

NEGR
17.08.2013 4 z 5

Jedna z mála knih, která nám odhaluje alespoň zčásti PRAVOU tvář Henryho Millera. I přes mizerný český překlad (odvolávám se na knihu Překlad a překládání, konkrétně na část napsanou J. Zehnalovou) si povšimneme paralel mezi ním a autorkou, jejíž vztah k Millerovi snad ani nemůže být ambivalentnější.

životopisy, biografie americká literatura

Erica Jong