Zvlčení

Zvlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11744/bmid_zvlceni-ozF-11744.jpg 4 144 28

- romaneto o vlcích, lidech a úkazech. Próza Zvlčení nahlíží do života dvou rodin: lidské a vlčí. Tu vlčí vyhnali lovci a pastevci ze Slovenska do moravských Karpat, kde se postupně zabydluje. Protože se chová obezřetně, žijí rodiny odděleně, každá ve vlastním světě. Jejich příběhy se však pokradmu přibližují, až dojde k tajemnému prolnutí. A kdesi v pozadí je slyšet baladický tón starých legend.... celý text

Boženka2
17.03.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla díky čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem se s ní setkala. Je to příjemné, poetické čtení, které ale vyvolává spoustu otázek a zvláštních vzpomínek

kilometr
02.01.2018 4 z 5

Přečteno díky čtenářské výzvě 2018 a nejenže mile překvapila,ale moc se i líbila.80%.

Kerberos
12.11.2017 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,velmi poetické

Awrixel
08.05.2017 5 z 5

Velice zajímavé čtení. Člověk si sice chvilku musí zvykat na autorův styl, ale pak mě to natolik pohltilo, že mě konec silně zasáhl. Dodnes nad příběhem přemýšlím, hledám..

MichelleS
08.02.2017 5 z 5

Nevšední zážitek, magie přírody, magie hudby, monumentální síla přírody a tušení starých legend.

DanaMaria
25.01.2017

mamadli téma velmi dobře vystihl.
Ještě bych dodala: velmi zvláštní jazyk, skoro kondenzované výpovědi, kdy příběh uhání vpřed. Jasná linka sdělení jde někdy po podmětu zvýrazněném v samostatné větě, v přísudcích opět vytčených zvlášť, jindy básnické obrazy - jen tak nabrat dech a rozběhnout se dál. Všudypřítomná paralela lidského / vlčího jednání a cítění je odpočátku mezi řádky, nakonec se prolne a ... ?

mamadli1922
02.03.2016 5 z 5

A kdo je nakonec člověk a kdo je vlk? Stejný způsob lovu, stejná obrazotvornost, stejné sny, stejné příběhy vyprávěné před spaním. A kulka ublíží všem stejně.

JoeSO
13.05.2014 5 z 5

Je to sice dávno, co jsem tuhle knihu četl, tuším, že to bylo někdy v roce 2005, a to na doporučení mé tehdejší třídní učitelky. Nejprve sem si myslel, že to bude pěkná blbina, ale jak jsem četl dál a dál, tak se můj názor razantně změnil. Často jsem se rozesmál a malinko jsem nevěřil tomu co čtu. Některé scény jsou vylíčeny dost barvitě (kdo četl pochopí), což umocňuje radost z knihy. 5*