Zviazaní

Zviazaní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425411/bmid_zviazani-l3W-425411.jpg 4 369 104

Citová trilogie série

Román Zviazaní o manželstve a putách napísal jeden z najpopulárnejších súčasných talianskych spisovateľov. Vandino a Aldovo manželstvo sa tak ako mnoho iných nevyhlo nástrahám rutiny, vyčerpania, chladu. Napriek tomu prežilo. Alebo aspoň tak to na prvý pohľad vyzerá. Napriek tomu, že k zlomu v ich vzťahu došlo už pred mnohými rokmi, pri bližšom pohľade sú praskliny stále badateľné. Sú ako popraskaná váza, ktorá sa môže pri najmenšom otrase rozpadnúť. Alebo sa už rozbila, len si to nikto nechce priznať. Domenico Starnone napísal strhujúci príbeh o vzťahoch, rodine, rozviazaných a pritesných uzloch a o nevyhnutných následkoch našich činov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Lacci , 2014

Martina410
21.02.2020 4 z 5

Knihu jsem hrozne rychle odsoudila asi na 15. strane. Nebavily me dopisy, tak jsem ji asi na mesic odlozila a ted se k ni vratila. Ale teda, ze se to takto zvrhne jsem necekala, konec byl hodne dobry, vztahy jsou peklo.

Pett
21.02.2020 5 z 5

Přesně... přesně takhle to bylo! Vždyť on řekl úplně to samé... ona se ocitla na dně sebe samé úplně stejně a tak nějak od té doby každý po svém... i když vlastně všichni společně... začali chátrat.
Seděla jsem tenkrát v jedné kuchyni a byla svědkem osudu takové rodiny... až poté se mi dostalo pod záložku tohle vyprávění... a... boha jehovo, já se ocitla slovo od slova zpět v té kuchyni... to komorní vykreslení zrady a bezmoci a viny a zmaru je tak lidsky opravdové... že ten následující uzel na duši budete rozmotávat ještě dlouho po posledním písmenku.

neuland157
20.02.2020 3 z 5

Dávám tři hvězdy - byl to dárek od Ježíška... Jinak shoda s předchozími komentáři, ta kniha se nemůže líbit svým obsahem. Nepatří mezi knihy, které bych vzal do ruky podruhé:

Kuci12
13.02.2020 3 z 5

Taková normální italská rodinka........ Asi to bylo tím, že očekávání byla větší než celá knížka, ale pro mě lehké zklamání. Jedno rozhodnutí může rozložit celou rodinu, ale snaha jí zpátky složit může být snad ještě horší.

attila1
12.02.2020 5 z 5

Velmi emotivní příběh jedné rodiny. Je neuvěřitelné jak nevěra otce a odchod od rodiny poznamená všechny členy rodiny. Kniha je složena ze třech částí. Vyprávění manželky,manžela a dětí.

MikulášV
30.01.2020 5 z 5

Vztahy jsou náročné, protože lidé jsou náročné bytosti. Tkaničky vypráví o manželství, jehož základy byly značně narušeny dočasným odchodem otce od rodiny. Manželství tuto zkoušku přežilo, ale ve stavu, který ubližoval Vandě, Aldovi, ale především dětem. Zpovědi všech jsou sepsány na půl druhé stovce stran, které shrnují několik desítek let jedné rodiny, která to neměla zrovna jednoduché.

Dela111
26.01.2020 4 z 5

Násilím udržované manželství a až chorobné chování všech zúčastněných rozpitvané na dřeň...
Knihu nelze hodnotit podle děje, obsahem se líbit nemůže. Ocenit se dá literární zpracování, to je povedené.

Dadulina
23.01.2020 4 z 5

Příběh o nepochopení, vzájemném životě a nevyřčených křivdách. Silný příběh v tak útlém svazečku!

Miro67
14.01.2020 4 z 5

Tkaničky na obálce knihy jasně vystihují celý děj. V jednom svazku spoután nabubřelý sobecký otec, matka sebeobětující se a později celoživotně ukřivděná. Děti vyrůstajíci v této zhoubné atmosféře, neschopné vytvořit funkční vztah k rodičům, sourozenci či později k novému partnerovi. A přesto každý z nás se v určitých pasážích sám najde, což nás donutí se zamyslet i sám nad sebou.

Efča59
13.01.2020 5 z 5

Skvělá analýza toho, co s rodinou dokáže udělat odchod otce. Za mě skvělý literární zážitek na začátku roku. Ale nečekejte, že se vám bude kniha líbit na první dobrou. Její dozvuky ve vás ale budou rezonovat ještě dlouho, u mě to aspoň tak bylo.

Arella
09.01.2020 5 z 5

Výborná kniha na začátek roku. Autor velmi obratně vykresluje život jedné rodiny. Perfektně popisuje události z pohledu každého člena rodiny a tím dokresluje celkovou atmosféru tak, jako do sebe zapadají jednotlivé dílky puzzle. Italské prostředí dodává knize pro mě zajímavý nádech. Děkuji!

Danka1975
09.01.2020 5 z 5

Hosana!!!!!!. . dost dobrá kniha, kde se opět osvědčila útlá novela, která hraje na kvalitu a originalitu zpracování!!.. . . . ne že bych z toho byla HAPPY nadčená, ať už z obsahu či bych sympatizovala s postavami.. . . rozhodně si ale myslím, že každý se aspoň v nějaké myšlence najde. .:-).. mnohé je již napsané v anotaci, vy se pak můžete zamýšlet, zda se 4 postavy měly jako tkaničky svázat, nebo se svázaly, nebo jestli ty čtyři konce tkaniček šly každý svou cestou. . . . .a co kdyby, kdyby . . .a patřily vůbec k sobě????? . .a ten konec :-)!!!, fakt překvapil, i když pak budete tušit :-)
Prostě kniha k zamyšlení se zanecháním stopy!!!
Rozhodně doporučuji!!

aralka
01.01.2020 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha líbila, nelíbilo se mi, co se v ní děje, je to dost obyčejný příběh, klišé, ten příběh se děje dnes a denně ve spoustě rodin, manžel se zamiluje do mladší ženy a odejde od rodiny, ovšem, to, jak autor popsal psychologii jednotlivých postav, kterých se to dotklo, to bylo výjimečné, skvěle propracované... nejdřív své pocity sděluje manželka, pak manžel a nakonec děti, přečteno za dvě hodiny, ale celková pachuť v duši mi po tomto příběhu zůstane asi dlouho :-(

adorjas
28.12.2019 5 z 5

Skvelá sociálne-rodinná dráma o živote rodiny, kde sa otec rozhodne opustiť svojich najbližších a novú budúcnosť skúsiť s niekým iným. Vnútorné svety manželky a manžela sú popísané skvelo aj na pozadí banálnej historky, ako preberanie balíka od kuriérky a podobne. Keď na scénu nastúpia ich deti, začínate tušiť, ako sa kniha vyvinie, ale i tak to bol parádny počin. Viac talianskych autorov do našich končín!

stea
27.12.2019 4 z 5

Stejně jako Ferrante i Starnone nahustí do příběhu slabosti, strachy, traumata, komplexy, tlaky společnosti a tíhu vlastní výchovy. V jednotlivostech jsem je poznávala. V celku působily děsivě, až přehnaně.
Zaujalo mě líčení 70. let, kdy podle jedné z posta znělo slovo láska jako z červené knihovny a mít milenku nebo milence byla společenská povinnost.

Felidae
24.12.2019 5 z 5

Literární skvost, skvělá analýza lidských vztahů. Příběh nevěry a odchodu otce rodiny vyprávěný manželkou, manželem, dětmi. Všichni nešťastní, všichni poznamenaní.

eva3992
15.12.2019 5 z 5

Sto stran a padesát let jedné rodiny. Pohled na rodinu ze strany muže, ženy i dětí. Sledujeme jejich myšlenkové pochody, které nám pomalu odkrývají jejich příběh. Každý má svou pravdu, každý má své tajemství. Intimní zpověď, která Vás donutí zamyslet se nad vztahy a komunikací s Vašimi blízkými.
Krátká knížka, krátké hodnocení. Je na každém, co si z ní odnese a jak s ní naloží.
Myslím si, že ne každému sedne, ale věřím, že si své fanoušky najde.

hs777
11.12.2019 5 z 5

Prvotřídní novelka. Jak na vás zapůsobí bude hodně záležet na tom, co máte odžito. Rozpad rodiny pohledem opuštěné manželky, manžela, který se nechtěl omezovat či přetvařovat a dětí, kterých se nikdo na nic neptal.

lennysek88
09.12.2019 5 z 5

Vynikající příběh - kraťoulinký, intimní, přesto velmi emotivní a výborně vypointovaný. I přes (nebo právě proto?) příšerně nesympatické hlavní postavy dávám 5*

snimcibdim
09.12.2019 2 z 5

Příběh jedné rodiny poskládané z pro mě čím dál tím víc nesympatických lidí a přehlídka vztahového mrzáctví a rodičovské neschopnosti.
Bohužel mi chyběla nějaká nadstavba, aby mě to opravdu zajímalo.
Neurazilo - nenadchlo - a bude myslím (a doufám) brzo pozapomenuto.
Odkládám s pocitem, že jsem si to dočetla jen ze setrvačnosti a že už se těším do "jiné společnosti".
Nejlepší je na tom ta obálka.