Ocelové srdce

Ocelové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236768/bmid_ocelove-srdce-bwh-236768.jpg 4 163 23

Den, kdy osmiletý David Charleston vstoupí se svým otcem do banky, mu jednou provždy. Svět už několik let není takový, jak jej známe - s příchodem zářící rudé hvězdy jménem Kalamita se začali objevovat Výjimeční, superlidé, kteří se postupně stali vládci planety a jejichž mimořádné schopnosti udělaly většině lidí ze života peklo. Den, kdy David vešel do banky a stal se svědkem vraždy svého otce Ocelovým Srdcem, však současně stál u zrodu zapáleného bojovníka proti všem Výjimečným. Vládce Newcaga, Ocelové Srdce, se stává Davidovým úhlavním nepřítelem. V osmnácti letech David vstoupí mezi Zúčtovatele, neohrožené bojovníky proti Výjimečným. V postavě jejich vynalézavého vůdce Profesora nachází svůj vzor, a v jedné ze svých spolubojovnic, Megan, svou budoucí lásku. Newcago, přeměněné v ocelové město, i jeho podzemní labyrinty se stávají dějištěm nelítostného boje mezi člověkem a krutými superlidmi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Talpress

Steelheart , 2013

Maragad
17.05.2015 4 z 5

Ocelové srdce je velmi slibným prvním dílem začínající série, která toho do budoucna slibuje mnoho, a já už se moc těším na to, jak bude pokračovat. I když je kniha více méně ukončena, i přesto ještě pár otázek zůstalo nezodpovězených a ty budou skvělým námětem na pokračování. A i když je Ocelové srdce primárně určeno spíše mladším čtenářům, věřím, že příběh se bude líbit i těm starším, protože obsahuje taková témata, nad nimiž se zamyslí každý, bez ohledu na své stáří.

LilianaFalcon
03.04.2015 4 z 5

Neb je to pro mě od autora první kniha, tak jsem byla opravdu neskutečně překvapená.
Skvělý hlavní hrdina s úchylkou na přirovnávání :-D Velmi originálně pojatí... ehm. "X-meni" no dobře, tak Výjimeční no.
A celkově hodně svěží děj, co se moc nezastavoval, na druhou stranu ani nikam příliš nespěchal.
Ne, že bych neměla výhrady, ale prostě je to pro mě takové první velké překvapení roku.

trudoš
03.03.2015 4 z 5

Ocelové Srdce je románem pro mládež, což se podepisuje v nepříliš detailně propracovaném světě, který je sice nápaditý, ale v mnoha ohledech nefunkční. Jako velkolepý akční film, kde se na logiku prostředí ve kterém se odehrává, příliš nehledí. Což mě, přiznám se, u Brandona Sandersona trochu zaskočilo - mám jej rád především pro jeho originální univerza, která dokáže realisticky vykreslit (a předchozí román pro mládež Ritmatik nebyl výjimkou). Jinak má kniha vše co má dobrodružný příběh mít, děj prakticky neztrácí tempo v jediné kapitole, solidní zápletka, zábavní hrdinové a skvělé nápady - drobně to evokuje seriál Heroes, jen tak trochu naruby. Lehký naivismus a schematičnost házím za hlavu, opět přisuzuji na vrub nutnosti zaujmout především mladší čtenáře. Nepříjemné jsou však časté chyby v textu, zapříčiněné pravděpodobně nepříliš pečlivou redakcí.

Brandon Sanderson
americká, 1975