Ztracený chrám

Ztracený chrám https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26319/ztraceny-chram.jpg 4 66 14

Ztracený chrám slibuje strhující dobrodružství v rozvalinách poválečného Středomoří i mezi mýty a literaturou ztracených civilizací a zavádí čtenáře přímo do centra odvěké záhady. Nejmocnější poklad světa je již tři tisíciletí nezvěstný. Nyní se však schyluje k rozluštění kódu, který odhaluje jeho úkryt… Sam Grant je bývalý příslušník britské Správy pro zvláštní operace (SOE) a dobrodruh tělem i duší. Má ale tajemství: před šesti lety mu umírající archeolog svěřil svou celoživotní práci: přepisy tajemného písma z jedné krétské jeskyně. Po rozluštění by mohlo vést k jednomu z největších pokladů v dějinách, který je však stejně nebezpečný jako cenný. Má o něj zájem CIA i KGB. S pomocí brilantního oxfordského profesora a krásné řecké archeoložky s vlastními tajemstvími se Grant noří do bludiště dávných kultů, zapomenutých záhad a zmizelých civilizací. Dochází však čas. Tajemství ze vzdálené minulosti možná představuje klíč k nejnovějším hrozbám, jež ohrožují moderní svět… ... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

Lost Temple , 2007

metrolog
04.02.2024 5 z 5

Nejprve trochu rozpaky, ale postupně mne to bavilo stále víc a víc. Nakonec po dotčení jsem litoval, že už to skončilo. Takže za mě dobrý.

Stanas513
18.11.2019 4 z 5

Čte se dobře, zápletka také zajímavá. Kdyby tomu člověk taky mohl věřit...

jasněblond007
14.06.2018 5 z 5

Už od prvních vět mne kniha zaujala a vtáhla do děje plného barvitého líčení, historických podkladů a zajímavé dějové linie. Původně jsem nevěděl co čekat a spíše jsem čekal od knihy nudný děj, ale mile mne překvapila. Přirovnal bych styl knihy ke knihám od Davida Gibbinse.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

tahle témata mám ráda, četlo se mi velmi dobře; stejně jako ostatní autorovy knihy, stojí za to po nich sáhnout;

DuncanIdaho
25.12.2016 3 z 5

Prolog je dobrý. Začátek vlastního děje knihy je dost zmatený. Hlavní hrdinové získávají další stopy dost záhadně. Získání další stopy tam není dost důkladně popsáno, prostě najednou ji mají. Pokud se překlenete přes prvních pár stránek, tak se to dá číst. Je to napínavé, několik akčních scén, ne moc. Jen konec bych udělal jinak. Krátce řečeno: zmatený začátek, dobrý střed a divný konec. Nezrazuji však od přečtení.

RiverSong
09.09.2016 4 z 5

Dobrodružný a napínavý příběh, který se velice pěkně čte. Je to spíš jednodušší kniha od tohoto autora, knihy z pozdějších let jsou propracovanější. Ale přesto doporučuji

Palorizek85
14.04.2016 3 z 5

Napínavé čtení, příjemná četba.

Mammoth
07.12.2015 4 z 5

Příjemná kniha s dobrodružným příběhem ve stylu Indiana Jonese.

jirkapos
10.11.2015 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Musím říci, že jsem čekala zcela něco jiného a možná proto mne tak překvapila a nadchla. Takové dobrodružství jsem nečekala. Zápletka, akce a nečekaný spád mne naprosto pohltili. Jednoduše jsem ji nemohla odložit :)

Gabkažabka
10.05.2015

Moje první knížka od tohoto autora. Dávám palec nahoru, i když druhá světová válka není moje oblíbené téma. Ale na druhou stranu mám ráda dobrodružství, které voní archeologií a historií. :-)

Pet007
02.05.2015 2 z 5

Začátek knihy se mi líbil. Ostrov Kréta za druhé světové války a vykopávky. Pak se to nějak zkomplikovalo, až jsem se v tom trochu ztrácela. Ale vydržela jsem až do konce.

kryspin66
28.09.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala svým příběhem i když zrádce se dal odhadnout hned na začátku knihy. Příběh zasazen do doby těsně po II.světové válce. Mohu doporučit jako oddychovku.

makhushka
14.09.2013 3 z 5

No.....měla jsem si lépe přečíst anotaci :D
Nebyl to můj šálek kávy, nemám ráda prostředí války tak asi proto mi trvalo než jsem knížku překousala. Nic napínavého nečekejte, je to spíše oddechovka která ničím neurazí, ale zase moc nenadchne.

bukiet
16.03.2013 5 z 5

Dostal jsem, co jsem dostat chtěl. Napínavé a dobrodružné putování za tajemstvím, jehož plné obrysy jsem počal tušit až někde za půlkou knihy, což považuji u tohoto žánru za pozitivum.

Tom Harper (p)
německá, 1977