Ztracení lovci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amerického spisovatele Josepha Alexandra Altshelera znají naši čtenáři jako autora dobrodružných románů Strážci pralesa, Poslední náčelník a Zlato Apačů. Také ve Ztracených lovcích píše Altsheler o statečných mužích, kteří bojovali s drsnou severoamerickou přírodou o holý život, o budoucnost svých rodin. Tento dramatický příběh je však též oslavou přátelství bílého chlapce Willyho Clarca s družinou Siouxů, vedených statečným Rokou. Willy projde tvrdou školou lesní divočiny a zůstane v paměti čtenáře jako symbol čestného, poctivého a odvážného průkopníka civilizace a pokroku. (anotace na přední straně přebalu sešitu, 3. vydání, rok 1989)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267927/ztraceni-lovci-267927.jpeg 3.89
Orig. název:

The Lost Hunters (1918)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ztracení lovci

Přidat komentář
Loubooker
19.11.2015

Souhlasim, ze ilustrace nejsou zadna slava, ale v te dobe, kdy jsem to cetl, ve veku cca 13 let se mi to moc libilo. V te dobe s emi libilo vse o Indianech, takze u mne dobry. Dnes nevim, zda bych se do toho pustil... Od J.A. Altshelera jsme cetl mimo jine Strazce prales a Zlato Apacu a taky dobre {v adekvatnim veku...}.

pablovendat
16.11.2014

Ty nejapné ilustrace tu knihu doslova zabily.

tenax
11.08.2013

Nijak zvlášť zajímavý román, v podstatě popisuje cestu skupiny mladých Indiánů divokou přírodou a jejich lovy, zvyky a postoj k okolní přírodě. Chybí jakákoliv dramatická zápletka. Navíc mi připadá, že je to pokračování nějakého jiného románu, protože jsou zde nejasné náznaky na to, jak se hrdina Will mezi Siouxy dostal, ale není to vůbec popsáno. Celkový dojem dost rozpačitý.

Štítky

Indiáni

Autor a jeho další knihy

Joseph Alexander Altsheler

Joseph Alexander Altsheler
americká, 1862 - 1918

všechny knihy autora

Kniha Ztracení lovci je:

v Přečtených13x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech1x