Zlato Apačů

Zlato Apačů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157753/bmid_zlato-apacu-H0a-157753.jpg 4 16 4

Román z amerického Divokého západu druhé poloviny 19. století líčí dobrodružnou cestu čtyř mužů, kteří se podle návodu umírajícího tuláka vydávají za zlatým pokladem, ukrytým v arizonských horách někdejšími španělskými zlatokopy.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Gabi

Apache Gold , 1913

Luigi1
10.09.2022 5 z 5

Moc pěkně napsané.

Kakho-Oto
09.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Poslední náčelník od stejného autora se mi líbil ještě o trochu více, a to i z toho důvodu, že se jednalo o proindiánský příběh. Ve Zlatě Apačů jsou Apači líčeni velmi negativně a navíc nejsou ani nijak zdatnými bojovníky. Do knihy jsem se musel ponořit, poněvadž cca první čtvrtina mě moc nebavila, potom už to bylo výrazně lepší. Výborná dobrodružství s ukrytým stádem bizonů, s rodinkou šedých medvědů obývající starou kamennou věž (sic!) i poslední kapitoly o nálezu zlata a následných potyčkách s Apači. Profesor Longworth je sotva uvěřitelný hrdina, jenž by téměř mohl soupeřit s Old Shatterhandem. Kvarteto hlavních hrdinů, tj. Charles, Herbert, Jedediáš a Longworth, představuje "robinzony Divokého západu", kteří si poradí s jakýmikoliv problémy. Celkové hodnocení románu: 80 %

RemiBlack
14.11.2018 4 z 5

2018/62
Mám ráda tyhle staré dobrodružné knížky. Na jednu stranu ano, je to všechno podobné a spousta věcí je až úsměvných, jak dnes neplatí... Ale je to fajn. ;) 4,5*

Pawlisman
14.07.2018 4 z 5

Překvapivě příjemné čtení. Takový Robinson Crusoe Západu. Sice moc hledání zlata a soubojů s Apači nečekejte, to vše se odehraje až v poslední čtvrtině knihy. Do té doby krásné dobrodružství v přírodě. Ano, čte se letně a příjemné. Často příliš naivní, ale proč ne. Určitě bych mládežníkům doporučil.