Ztracené

Ztracené https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257872/bmid_ztracene-257872.jpg 4 319 111

Šest žen, které se zamilovaly do muslima. Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí. Eva Urbaníková přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným.... celý text

kikies
26.08.2015 4 z 5

"Ten můj je jiný!"... Jo, ale především je úplně jiný než ty, než my, Evropané.
Je neuvěřitelně naivní pouštět se do vztahu s mužem z natolik odlišné kultury, obzvláště, když je v tom zapletené náboženství, které vaší vlastní kulturou pohrdá a bojuje proti ní. A stejně tak naivní je vrhat se do sňatku po tak krátké známosti, aniž by si člověk důkladně zjistil, do čeho jde, a alespoň teoreticky se připravil. Pár měsíců a ještě k tomu na dálku se dá velice snadno přetvařovat a předstírat přesně to, co chce žena vidět. Přesně jak bylo řečeno, není to o tom, kdo je ten zlý a kdo je ten hodný, jsme prostě jen strašně moc rozdílní, a nemůžete si vzít muslima, a potom se divit, že se chová jako muslim... Nejsem necita, i já vím, jaké to je být zamilovaný a dělat blbosti, ale nelze všechno házet jen na lásku... a proto mluvme o tom, a mluvme hodně nahlas, evidentně je pořád ještě moc žen, které nechtějí poslouchat!

orinka3
25.08.2015 4 z 5

Tuto knihu bych zařadila do tzv. povinné četby pro dospívající dívky. Příběhy žen, které jsou si podobné jako vejce vejci. A stačilo tak málo: použít rozum a dát na dobré rady zkušenějších. Je to opravdu jiný svět, do kterého nepatříme.

Peace
19.08.2015 5 z 5

"Nikdo není hodný a nikdo není zlý. Jsme jenom tak moc odlišní, že to prostě většinou nefunguje."

Další výborná kniha, autorka opět nezklamala. Příběhy byly popsány velice sugestivně a čtivě. Natolik, že bych si klidně o jednotlivých postavách přečetla i samostatné knihy.

Mayaotzin
04.08.2015 4 z 5

"Ten můj je jiný!" Kolik takových žen se ještě najde?...bohužel mnoho.
Příběhy jsou jako přes kopírák, některé s lepším a některé s horším koncem, je to hrozný, když jsou v tom děti.

Poutavě napsaná kniha, nevidím v tom žádné "ony se jí svěřily a ona se na tom přiživila" Ony se jí svěřily právě proto, aby varovaly ostatní, ale ony se stejně varovat nenechají.

Nejvíc mě dostal příběh vyvovězen rodiči ženy, která se nechala zblbnout 2x. Tam mi rozum opravdu zůstal stát.

PavlosDostal
20.07.2015 5 z 5

Ano Eva me neskutecne bavi a myslim si ze ma co rici. I ja jednou premyslel o napsani takove knihy. Ne pro penize ale jako varovani. Osobne mam s timhle zkusenosti. Zeny uchvati vzdy jejich sarm a charizna ale opravdovy zivot je jiny.

Ewik
19.07.2015 4 z 5

"Ten můj je jiný." Přemýšlím, jako to říct slušně. Hloupé, hloupé, hloupé ženské. Jak často se to omýlá v televizi, v rádiu, že si Evropanka (nebo jiná cizinka) vezme za muže Muslima a jaké peklo po tom následuje. Nejprve se nechají utáhnout na sladké řeči a sliby, a pak jen pláčou. Co je táhne na tomhle světě, kde žena nemá žádnou hodnotu a je pouze majetkem manžela? Jak to, že se nikdy nepoučí? Je to naprosto jiná kultura a mentalita, kde vzdělání téměř neexistuje.
Tato kniha mě opět přesvědčila, že tuto kulturu je nejlepší si vůbec nepouštět do života. Všechny příběhy jako přes kopírák. Nic nového a musím se přiznat, že jsem s těmi ženami vůbec necítila. Věděly do čeho jdou. Stále se o tom mluví a stále se opakují tytéž příběhy.
Všechny ženy a holky by si to měly přečíst, aby věděly čeho se vyvarovat a ušetřit spoustu trápení nejen sobě, ale i svým nejbližším.

alnahu
19.07.2015 5 z 5

Autorka nám sepsala skutečné příběhy šesti žen, které milovaly muslima a jejich utrpení ,co si vytrpěly z této lásky. Měli bychom si přečíst všechny, bez rozdílu věku, abychom pochopily, že neznáme jejich kulturu ani náboženství, které ovlivňuje jejich každý krok. Mají naprosto odlišný postoj k rodině a jejímu fungování a k životu samému .Tato kniha by nás měla varovat , že ne každý omyl jde napravit a že za některé chyby platíme celý život. Knihu doporučuji přečíst.

myšpa
23.05.2015 5 z 5

Všem ženám, které si něco začnou s mužem jiné kultury, bych tuto knihu doporučila jako povinnou četbu. Říká se jiný kraj, jiný mrav a tady to platí stonásobně.

danuska
24.02.2015 2 z 5

Všetky príbehy sú ako cez kopirák, o naivite, až hlúposti žien. Neviem prečo mám pocit, že sa na tom Eva Urbaníková priživuje. Ony jej porozprávali o svojich tragických osudoch, a ona na tom zarobila...
Maximálne ma iritovalo jej neustále spomínanie "JEJ CHLAPA".

SindyEM
17.02.2015 5 z 5

Kratučká poučná kniha, ktorú by si mala prečítať ozaj každá jedna Európanka. Pretože povedzme si na rovinu, v každej jednej z nás sa nájde štipka naivity a potreby cítiť sa chcená a milovaná...a práve na tomto stroskotala väčšina žien (ak nie všetky). Názory na arabskú kultúru a moslimské náboženstvo si nechám pre seba. Nikoho neodsudzujem, a chápem, že sa o to nesnažila ani autorka knihy. Kniha pôsobí ako spovednica pre zlomené ženské duše, ktoré naleteli, a ako výstraha pre tie, ktoré majú stále možnosť voľby. Rôzne príbehy rôznych žien, a predsa sú všetky rovnaké...Občas som mala pocit, že čítam stále to isté dokola. Knihu som prečítala v jeden deň, a netajím sa tým, že sa mi príbehy zlievajú dokopy. Netreba sa čudovať, treba knihu prečítať. Jednoznačne odporúčam.

adulik23
10.01.2015 5 z 5

Túto knihu by som dala povinne prečítať vsetkym ženám... ja to proste nechápem, koľko už bolo takých prípadov a tie ženy sa nepoučia a potom sú nešťastné nielen ony ale hlavne tie deti, ktoré na to taktiež doplácajú...