Ztichlý dům

Ztichlý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383796/bmid_ztichly-dum-XBY-383796.jpg 4 356 107

Jmenuji se Emma Cartwrightová. Ještě před třemi lety jsem byla Susan Websterová a zabila jsem svého tříměsíčního syna Dylana. Vůbec si nepamatuji, co se tehdy stalo. Ale když vám něco tvrdí policie, váš lékař i všichni blízcí, tak jim začnete věřit, ne? Ovšem na druhou stranu... Když si nevzpomínáte, co se stalo, můžete si být opravdu jisti, že vám říkají pravdu? Co kdyby se objevila malá naděje, že je váš syn naživu? Neudělali byste všechno pro to, abyste s ním zase mohli být?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

How I Lost You , 2017

mulder
20.01.2019 4 z 5

Hodnotím stejně jako Danago. Povedená prvotina.

LeSk
20.01.2019 2 z 5

Kniha byla moc prekombinovana, často jsem se ztrácela ve jménech, od poloviny knihy TO začalo byt teprve zajimave. Závěr byl překvapivý, prolínání dvou časových dějů mi ale nevyhovovalo. Znovu bych po teto knize nesáhla.

L.Helena
19.01.2019 3 z 5

Knížka je poměrně čtivá, nepostrádá napětí, tajemno, nejistotu v tom, která postava je kladná a která záporná... Celkově mně to ale přišlo trochu překombinované.

Danago
13.01.2019 4 z 5

Susan Websterová je odsouzena za zabití svého dvouměsíčního syna Dylana. Ona si však nepamatuje co se tehdy stalo. Nyní je na svobodě a objevuje se naděje , že vše mohlo být jinak.
Knížka je velice čtivě napsaná. Příběh je napínavý . Napětí postupně graduje. I když konec mě trochu zklamal. Už byl opravdu dost překombinovaný. Přesto je to hodně dobré čtení. Určitě zkusím i další knihu autorky.

pavčape
13.01.2019 3 z 5

Knížka čtivá, námět chytlavý, prolínání minulosti se současností dávalo smysl, jen ten závěr to pokazil. Tam těch náhod, odhalení a rodinných propletenců bylo až moc.

mikika
10.01.2019 5 z 5

parádní thriller, jen mi ukrutně připomínal Tiché lži, jako kdyby od sebe dámy opisovaly...

Calibra
06.01.2019 5 z 5

Nový rok jsem začala hezky napsanou knihou. Líbilo se mi všechno, styl psaní, rozdělení kapitol, příběh... Knihu doporučuji a opravdu se těším až vyjdou další knihy autorky.

romana0733
05.01.2019 5 z 5

Tak tohle čtení bylo parádní. Bála jsem se, aby to nebylo jen povídání utrápené matky, ale nebylo, bylo to velmi napínavé a nechyběly akce a napětí. Do konce knihy jsem netušila co se doopravdy ten den stalo. Ten konec mi vyrazil dech. Opravdu povedená kniha.

Suza007
04.01.2019 3 z 5

Knížka mě bavila, byla napínavá a dobře napsaná. Člověk musí pořád přemýšlet, co se vlastně stalo a jak souvisí záblesky minulosti se současností. Nicméně závěr poněkud překombinový až neuvěřitelný a chování některých postav mi přišlo poněkud zvláštní a nekonzistentní. Pro mě příjemně strávené dvě odpoledne, ale vracet se ke knížce nebudu.

zuzana2599
03.01.2019 5 z 5

I já se připojím k pětihvězdičkovému hodnocení. Výborný debut, skvělá zápletka. Knihu jsem skutečně četla jedním dechem a tu finální část jsem doslova hltala. Doporučuji pro všechny milovníky nepředvídatelných situací a všudypřítomného napětí !!

Zorka
01.01.2019 4 z 5

Poměrně zdařilá kniha, i když ke konci mi trošku připomněla scénu z Cimrmana těsně před Vichrem z hor :-). Někdy je méně více. Nicméně ani množstvím zápletek kniha příliš neutrpěla, za přečtení rozhodně stojí.

Shibalka
30.12.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli tématu, které se mi zdálo zajímavé. Už na prvních stránkách jsem byla vtažena do děje a chtěla jsem zjistit jak to celé dopadne. Líbilo se mi, střídaní kapitol (minulosti a přítomnosti), které spolu nejdříve nesouvisely a postupně se začínaly prolínat. Párkrát jsem se v příběhu (hlavně u kapitol z minulosti) ztratila a musela jsem se v knize vrátit a zaměřit se na nějaké stránky knihy znovu a lépe je pochopit. Konec knihy je překvapivý, ale přišlo mi to až moc jako z akčního filmu a trochu přehnané - za to dávám hvězdu dolu.

radka8970
23.12.2018 5 z 5

Kniha Ztichlý dům je psycho román, který vás dostane až do kolen a zaručeně se s touhle knihou nebudete nudit. Kniha je pro všechny lidi, které mají rády napětí od začátku až do konce. Kniha je velice čtivá, plná napětí, zamotaná a obsahuje spoustu zvratů . Příběh se odvíjí ve dvou časových liniích, abychom lépe pochopili zápletku celého díla. Větší prostor dostala linka současná, druhá dějová linka se odehrává v roce 1987. Knihu rozhodně doporučuji...

Marluksa
19.12.2018 5 z 5

Velmi příjemně překvapila. Ba dokonce jsem z ní nadšená. Vskutku brilantní prvotina, kterou si určitě nenechte ujít. Žádná hluchá místa ani zbytečná omáčka; napětí by se dalo místy krájet, styl autorky je vypilovaný do detailu; rozhodně z knihy nečiší prvotina.
Jenny Blackhurst připisuji na seznam svých oblíbenců a určitě si nenechám ujít její další knihy.

Martiiiik
07.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Četla se jedním dechem.. autorka donutí člověka naprosto se vžít do hlavní postavy a pak také k zamyšlení nad vlastním životem.. komu se dá vlastně věřit? Určitě doporučuji přečíst :-)

RADOST
03.12.2018 4 z 5

Velmi napínavé, dočítala jsem skoro do rána. Zajímavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Příběh stupňujícího se zla, na jehož počátku je pocit moci umožněný penězi i hloupostí a velikášstvím předků. Ale zpracování pokulhávalo . Jaksi moc naivity, důvěry a nepřirozeného jednání, pak rychlé nahromadění indicií a poté předimenzovaný závěr a rozuzlení. A nechybí ani láska i žárlivost. Na mě to působilo nevěrohodně a mnohé jsem i předvídala.

Ajuszka
28.11.2018 5 z 5

I ja davam 5*. Kniha se dobre cetla,hlavni postavu jsem si oblibila od zacatku.A jako matka rocni holcicky dekuji za takovy konec.

knihomolkadorfa
27.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré ! Mám ráda, když se v příběhu prolínají dvě dějové linky, ale tato knížka předčila všechna moje očekávání. Napínavé od začátku až do konce.

snoopylady
27.11.2018 5 z 5

Začátek byl na mě trochu roztahaný, ale postupně se to vše začalo nabalovat a příběh začínal dávat smysl. Kniha byla s každou další stránkou napínavější a konec byl překvapivý.

Jane417
19.11.2018 5 z 5

"Ztichlý dům" je výborně propracovaný thriller, plný akce a překvapení! Hlavní hrdinka Suzan Webstrová je právě propuštěna z diagnostického ústavu, kde strávila přes tři roky. Odsouzena byla, protože zavraždila svého 3měsíčního syna Dylana. Ona si na nic nepamatuje, ale věří, že měla laktační psychózu a udělala to. Soud jí obvinil a vraždu jí dokázal. Po jejím návratu, kdy chtěla začít žít pod jinou identitou, se jí ale začnou dít divné věci... objevují se indicie, že malý Dylan žije! Jaká je skutečnost, pravda, co se dělo a co se momentálně děje, se Suzan snaží zjistit. Při svém pátrání objevuje nejednu šokující pravdu! Otevře skříň, kde najde nejednoho kostlivce! Skvěle propracovaný příběh, který má náboj a čte se jedním dechem! Hlavní hrdinka je docela sarkastická a odhodlaná najít pravdu za každou cenu! Děj mi lehce svým námětem připomněl dvě jiné knížky a to Volavku a Tvář mojí dcery. Každopádně doporučuji, nebudete litovat!

thrillery thrillery pro ženy

2018  79%Ztichlý dům